Veselam
Ārstēšana

Nopirkti īpaši komfortabli apavi, bet sāk sāpēt ceļgali. Kāpēc?0

Publicitātes foto

“Walkmaxx” apaviem ir nepierasta apaļa zole. Kā ir staigāt šādos apavos? Mana paziņa teica, ka, ilgāk staigājot ar šiem apaviem, sāpot ceļgali. Kāpēc tā? Ivars Rīgā

 

Zīmola “Walkmaxx” vadītāja Latvijā Anna Kalniete skaidro, ka šis zīmols radies 2010. gadā Vācijā, sadarbojoties ekspertiem un ārstiem, lai radītu ko vairāk par vienkārši glītiem apaviem. Balstoties uz inovatīvām tehnoloģijām un izmantojot kvalitatīvus materiālus, tika izstrādāts unikāls apavu dizains. Apaļā zole veidota ar mērķi mazināt slodzi kājām, tonizēt kāju muskuļus un pasargāt kāju no triecieniem. Noapaļota zole izmantota visu “Walkmaxx” kolekciju apavos, nodrošinot valkātājam komfortu dažādos laika apstākļos.

Pateicoties zoles izliekumam, ķermeņa svars vienmērīgi izlīdzinās, un tādējādi samazinās spiediens uz gūžām, ceļgaliem un potītēm. Izliektā zole mazina ķermeņa nestabilitāti un, ejot aktīvāk, nodarbina kāju muskuļus. Turklāt jaunās kolekcijas “Walkmaxx” zempapēžu laiviņām iekšzolē iestrādātas memory putas, kas staigājot rada viegluma sajūtu.

Sākot valkāt šāda veida apavus, var rasties sāpes ceļgalos, jo ķermenim jāmaina ierastie paradumi. Valkājot apavus ar plakanu zoli, ķermenim trūkst kustību dažādības, muskuļi kļūst vājāki. Lai pierastu pie citādas gaitas un locītavu noslodzes, pirmās divas nedēļas ieteicams valkāt apavus tikai 25–45 minūtes. Jūtot, ka ķermenis pieņēmis jauno paradumu, valkāšanas laiku var palielināt par 5–10 minūtēm, līdz staigāšana sniedz komfortu.

LA.lv