Veselam
Sekss

Ar ko sievietei labāk mazgāt intīmās vietiņas0

Foto: shutterstock.com

Maksts ir sievietes organisma maigākā un neaizsargātākā vieta. Kā to pareizi kopt, lai nenodarītu pāri? Vai šim nolūkam nepieciešams īpašs līdzeklis?

Sievietes nereti domā: jo bagātīgāki izdalījumi no maksts, jo vairāk jāmazgājas, taču, rīkojoties pēc šāda principa, intīmās vietas gļotāda kļūst sausa un viegli ievainojama.

– Ar higiēnas ievērošanu nevajag pārspīlēt. Izdalījumus un urīna paliekas no ārējiem dzimumorgāniem var nomazgāt ar ūdeni divreiz dienā. Arī pēc dzimumakta nav tūlīt jāsteidzas uz vannas istabu. Ja šķiet, ka tas nepieciešams, var ņemt talkā nekairinošas bērnu vai intīmās kopšanas ziepes, – uzskata klīnikas “Medeora” ginekoloģe Santa Lauska.

Intīmās higiēnas ziepes, želejas, losjoni, šķīdumi un emulsijas sola stabilizēt maksts mikrofloru, saglabāt noteiktu skābuma (pH) līmeni gļotādā, novērst nepatīkamu aromātu un nodrošināt svaigumu visas dienas garumā.

Saistītie raksti

Ārste domā: ja sieviete kādu no šiem līdzekļiem izmanto un jūtas labi, to var turpināt darīt, taču bez tiem var arī iztikt. Katrai organisms ir atšķirīgs. Ja pret šiem izstrādājumiem rodas paaugstināta jutība, no tiem jāatsakās un higiēnai jāizmanto vājš kumelīšu novārījums. Kālija permanganāta jeb zilo graudiņu šķīdumu, pat maigi rozā, šim nolūkam gan nevajadzētu izmantot, jo tas var apdedzināt dzimumorgānu gļotādu.

Lielu ļaunumu sievietes intīmajai veselībai mēdz nodarīt arī agrāk iecienītā kontracepcijas metode – maksts skalošana –, jo tiek iznīcināts normālais un nepieciešamais maksts sekrēts.

LA.lv