Veselam
Ārstēšana

Arī Neatliekamās palīdzības mediķi Rīgā brīdina par protestiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra arodorganizācija, solidarizējoties ar ģimenes ārstu pieteikto streiku, arī ir gatava rīkot protesta akciju no 1.augusta, informēja arodorganizācijas pārstāvis Rafaels Ciekurs.

“Veselības ministrija (VM) nav izrādījusi interesi uzsākt konstruktīvas sarunas ar arodorganizāciju, kā arī neuzskata par vajadzību atbildēt uz arodorganizācijas nosūtītajām vēstulēm,” teikts arodorganizācijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Viena no iespējamajām protesta akcijām, ko esot ierosinājuši arodorganizācijas biedri, paredz, ka ar 1.augustu ātrās palīdzības Rīgas reģionālā centra darbinieki “masveidā pāriet strādāt uz pusslodzi” – līdz 80 stundām mēnesī, norāda organizācijas pārstāvis.

Kā ziņots, iepriekš šī arodorganizācija paziņojusi, ka vērsīsies Satversmes tiesā, apstrīdot nesen pieņemtos grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika.

Drīzumā plānoti vairāki mediķu protesta akcijas. No 1.jūlija Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pārstāvji brīdinājuma akcijas veidā pārtraukts strādāt pagarināto normālo darba laiku.

Savukārt no 3.jūlija plānots ģimenes ārstu streiks, kurā piedalīsies vairāk nekā 600 ārsti.

LA.lv