Veselam
Bērni

Ārsti nepārzina likumus? Ventspils slimnīcā nepamatoti liek maksāt par bērna aprūpi1

Foto: skaties.lv

Pēc nodzīvotiem ilgiem gadiem Lielbritānijā ģimene atgriežas Latvijā, bet teju uzreiz piedzīvo vilšanos Latvijas veselības aprūpē. Ģimenes atvase nelaimes gadījumā satraumējas, un Ziemeļkurzemes reģionālas slimnīcas ārsti Ventspilī izraksta nepamatotu rēķinu par pirmās palīdzības sniegšanu.

”Mēs atgriežamies Latvijā! Pēc nodzīvotiem gadiem Lielbritānijā esam izauguši un sapratuši, ka var ko panākt arī Latvijā. Mēs nopirkām Latvijā māju. Ļoti gribas atpakaļ! Pietrūkst Latvijas! Tur [svešumā] ir pavisam citādāk, citas sajūtas. Mani bērni negrib braukt atpakaļ uz Angliju!” par vēlmi izveidot ģimenes ligzdu Latvijā stāsta Daiga. Bērniem jau atrasta skola, kur mācības uzsāks septembrī, tiek kārtotas arī citas formalitātes dzīvei Latvijā.

Foto: skaties.lv

Atgriežoties uz palikšanu, ģimene jūlija beigās devās atpūtas izbraucienā uz Ventspili, kurā bērns satraumēja roku, iecērtot to automašīnas durvīs. ”Bija kliedzieni, asinis, paņēmām no aptieciņas apsējus un aptinām,” stāsta Daiga.

Vecāki atvasi nogādāja tuvākajā ārstniecības iestādē – Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī – , kur bērnam sniedza pirmo neatliekamo palīdzību: veica rentgena pārbaudi, ārsta konsultāciju un uzlika pagaidu lauztā pirksta fiksējošo risinājumu.

Bērna māte Daiga ir neizpratnē, kāpēc slimnīca par pirmo neatliekamo palīdzību bērnam, Latvijas pilsonim, izrakstīja 35 eiro rēķinu.

“Daktere teica, ka, tā kā bērnam Latvijā nav ģimenes ārsta, ir jāmaksā 35 eiro par pirmo palīdzību,” saka bērna māte Daiga.

LA.LV Aptauja

Kā vērtē šādu situāciju?

  • Tā ir mediķu nolaidība - likumdošana ir jāpārzina
  • Šādas kļūdas var notikt, visi esam cilvēki
  • Sava atbildība jāuzņemas arī pacientiem un jānoskaidro, kuri pakalpojumi bez maksas

VIņa informējusi slimnīcas personālu, ka jau iepriekš vēlējusies reģistrēt bērnu pie ģimenes ārsta Latvijā, tomēr reģistrāciju atlikuši, jo vēlamais ģimenes ārsts tobrīd bija devies atvaļinājumā. Daigas sacītais gan neesot interesējis personālu.

Foto: skaties.lv

“Es vēl vaicāju viņiem, vai nevar bērnam muti nomazgāt, jo viņš noraudājies. Daktere atbildēja: ”Par to dārgo pakalpojumu es viņam vēl muti nomazgāšu.” Tā iesmēja. Man daudzi cilvēki prasīja: vai tiešām gribu atgriezties Latvijā, jo te, rupji sakot, nobezdoties jāmaksā par gaisa piesārņojumu. Bērns atgriežas Latvijā, septembrī ies te skolā. Mēs arī būtu piereģistrējušies pie ģimenes ārsta, bet tāda attieksme. Jādomā, vai patiesi mūs gaida mājās, ka Latvijas pilsonim jāmaksā par pirmo palīdzību?” jautā māte.

Uzraugošajā iestādē – Nacionālajā veselības dienestā (NVD) – informē, ka slimnīca nepamatoti iekasējusi samaksu par konkrēto pakalpojumu. NVD sazinājies ar slimnīcu.

“Samaksa pieprasīta nepamatoti, jo šim bērnam, tāpat kā citiem Latvijas valstspiederīgajiem, akūtas traumas gadījumā bija tiesības saņemt palīdzību uzņemšanas nodaļā bez maksas. Aicinām pacienti vērsties pie iestādes vadības, kurai ātri jārisina šī situācija, jāanulē rēķins, jāatdod nauda. Slimnīcā sniedza skaidrojumu, ka noticis pārpratums.

Saistītie raksti

Personālu mulsināja fakts, ka konkrētajā brīdī bērnam nebija ģimenes ārsta, kā rezultātā tik izrakstīts nepamatots rēķins. Neatkarīgi no tā, vai Latvijas valstspiederīgais ir vai nav reģistrēts pie ģimenes ārsta, viņam ir tiesības saņemt valsts apmaksātos pakalpojumus vispārpieņemtajā kārtībā,” skaidro Diāna Labane, NVD pārstāve.

Pēc ”Bez Tabu” un NVD iesaistīšanās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspilī vadība atvainojusies Daigai un apņēmusies atdod samaksāto naudu. Telefonsarunā ar ”Bez Tabu” slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis teic, ka notikusi ”cilvēcīga kļūda”, par ko atvainojas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Grieķija pievienojas koronavīrusa statistikai
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Itālijā ar jauno koronovīrusi inficējušies 374 cilvēki; 12 miruši
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Tenerifē koronavīrusa skartajā viesnīcā atrodas viens Latvijas valstspiederīgais 1
9 stundas

Lasītākie raksti

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Valsts apēd sēklas kartupeļus. Par eksporta atbalstu un “kapitālā remonta” blaknēm
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Dabā
VUGD brīdina, ka snigšana ceturtdien var traucēt satiksmi
5 stundas
LE
LETA
Sports
Atceļ pasaules čempionātu šorttrekā
1 stunda
VI
VIKTORS IVBULIS
Pasaulē
Viktors Ivbulis: Latviešu skaits dzimtenē rūk, bet žēl, jo dzīvojam vismaz dabas apstākļu ziņā laimīgā zemē
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Gājējai Jelgavā uzgāžas mikroautobuss
3 stundas