Veselam
Ārstēšana

Ārstu kongresā ar vadmotīvu “klīniskais gadījums” pulcēsies 5000 mediķu 0

Foto – LETA. Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle (no kreisās), Latvijas Māsu asociācijas prezidente Dita Raiska un Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apnis piedalās preses konferencē Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kurā informē par 8.Latvijas Ārstu kongresu.

Šogad 8.Latvijas Ārstu kongresā piedalīsies apmēram 4900 mediķu, tostarp ap 4100 ārstu un 800 māsu, ārsta palīgu un vecmāšu, liecina apkopotais reģistrēto dalībnieku skaits, kas gan, iespējams, kongresa laikā vēl pieaugs.

Kā šodien Ārstu kongresam veltītajā preses konferencē teica Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apnis, šis ir astotais ārstu kongress – pirmais kongress notika 1998.gadā.

Apinis norādīja, ka kongresa ideja ir mediķiem sanākt kopā ik pēc četriem, lai pārrunātu nozares aktualitātes, un parasti kongress pulcē apmēram 3000-4000 ārstu, un arī šis gads nav izņēmums. Šogad kongresā ārsti runāšot par daudz un dažādiem jautājumiem, kas nebūšot glaimojoši Veselības ministrijai (VM), bet “diezgan glaimojošas pašiem ārstiem”.

LĀB prezidents norādīja, ka šogad kongresā kuplākā skaitā nekā citus gadus pārstāvētas māsas, ārsta palīgi, vecmātes un zobārsti.
Savukārt Latvijas Ārstu kongresa prezidents Jānis Vētra norādīja, ka ārstu kongresā tiks runāts par to, ko mediķi var piedāvāt Latvijas sirgstošajiem cilvēkiem, un, tā kā ārstu pieredze ir bagātīga, tiks runāts par daudz un dažādām tēmām.

Vētra informēja, ka kongresa programma strukturēta vairākos veidos, tostarp pēc tēmām. Vienlaikus kongresa laikā notiks lielo slimnīcu – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas – sēde, kurā slimnīcas demonstrēs, ko spēj paveikt tehnoloģijas un speciālisti kopā, veidojot jaunu pienesumu veselības aprūpei. Vienlaikus kongresa laikā ar saviem priekšlasījumiem piedalīsies arī dažādi vieslektori no ārzemēm.

Tāpat Vētra piebilda, ka kongresa noslēgumā tiks radīta arī tā rezolūcija.

Latvijas Māsu asociācijas prezidente Dita Raiska norādīja, ka šogad tiešām māsu, ārsta palīgu un vecmāšu pārstāvniecība kongresā ir liela, un šo profesiju pārstāvjiem esot vēl attīstības ceļš ejams, par ko tiks runāts arī kongresa laikā.

Raiska norādīja, ka māsas aktīvi dalību kongresā sāks rīt, 22.septembrī, un sestdien, 23.septembrī, kad norisināsies apmēram 170 priekšlasījumu un dažādu darba grupu. Šogad būtisks notikums – par māsu darbu runās vairāki vieslektori no ārzemēm, tostarp ASV, Kanādas, Čehijas un Polijas.

Latvijas Ambulatorā dienesta ārstu palīgu asociācijas priekšsēdētājs Juris Raudovs sacīja, ka ārsta palīgi kongresā piedalās otro reizi, un viņi esot vieni no mediķiem, kuriem vairāki profesionālie jautājumi, tostarp atalgojums, ir sāpīgs. Šī iemesla dēļ kongresā tiks runāts arī par ārsta palīga profesiju, tās nozīmi un prestižu, kā arī par darbu komandā, kas ir ļoti būtisks, piebilda Raudovs.

Latvijas vecmāšu asociācijas prezidente Kristīne Embure-Zapoļska norādīja, ka vecmātes kongresā ar priekšlasījumiem dalīsies sestdien. Arī vecmātēm ir vairāki sasāpējuši jautājumi, kā arī sasniegumi, par kuriem varēs dzirdēt kongresa dalībnieki.

Jau ziņots, ka kongresa tematiskais vadmotīvs ir “klīniskais gadījums”, tāpēc organizatori ir pārliecināti, ka diskusijas būs dzīvas un noderīgas gan praktizējošiem ārstiem, gan arī pētniecībā iesaistītajiem kolēģiem. “Būtiska iezīme šim ārstu kongresam ir lektoru plašā pārstāvniecība – lektori ir gan reģionālo ārstniecības iestāžu kolēģi, gan Rīgas lielo klīnisko universitāšu slimnīcu ārsti, gan Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas universitātes docētājiem, beidzot ar starptautiski plaši pazīstamiem speciālistiem,” sacīja LĀB pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Latvijas Ārstu kongress starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” turpināsies 22. un 23.septembrī.

LA.lv