Veselam
Bērni

Vēsturisks brīdis: Senatore vienlaikus zīda bērnu un izvirza priekšlikumu parlamentā0

Foto – EPA/LETA

Austrālijas parlamenta senatore Larisa Votersa darbu parlamentā veiksmīgi apvieno ar bērna kopšanu: parlamenta debatēs viņa uzstājusies ar priešlikumu par antrakozes jeb tā dēvētās ogļraču plaušu slimības ierobežošanu, runas laikā nepārtraucot zīdīt savu mazo meitiņu Aliju Džoiju.

Līdz šim nekas tāds Austrālijas parlamentā nebija pieredzēts, tāpēc Votersas rīcība ne tikai aizkustināja klātesošos, bet arī izpelnījās lielu plašsaziņas līdzekļu ievērību.

Interneta medijos milzu atsaucību guvis video, kurā redzams – Votersa pieceļas no savas vietas, lai uzrunātu parlamentāriešus, rokās turot trīs mēnešus veco bērniņu, kurš pieplacis pie mātes krūts. Uz pleca senatore uzklājusi baltu dvieli, un var vērot, ka kolēģi, ieskaitot parlamenta spīkeri, viņas rīcību atbalsta, silti smaidot. Citos attēlos redzams senators un Votersas pārstāvētās Zaļo partijas līderis Ričards di Natale, rotaļīgi turot mazo Aliju rokās.

 

Pēc tam senatore Votersa savā tvitera profilā ievietoja ierakstu par šo vēsturisko brīdi, un tas bija redzams vairāk nekā 30 tūkstošiem viņas sekotāju. Votersa tviterī ievietoja arī foto ar piebildi: “Esmu tik lepna, ka mana meita Alija ir pirmais mazulis, kurš ticis barots ar krūti federālajā parlamentā! Mums parlamentā vajag vairāk sieviešu un vecāku.” Viņas tvītam ir daudz atsauksmju ar uzslavām par spēju darīt vairākus darbus vienlaikus un iedrošinājumu arī citām sievietēm barot zīdaiņus darba vietās.

Mazā Alija ir diezgan bieža Senāta ēkas apmeklētāja. Viņa bijusi līdzi savai mātei ne vien daudzās Senāta balsošanās un debatēs, bet pat Ziemas ballē – labdarības pasākumā, kuru apmeklē politiķi un žurnālisti.

 

Avots: www.dailymail.co.uk

LA.lv