Veselam
Bērni

Atklās akciju “Bērns – ķīlnieks vecāku strīdā”0

Foto: SHUTTERSTOCK

No 9. līdz 11. martam notiks Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotā akcija “Bērns – ķīlnieks vecāku strīdā”, VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz iespējamajām sekām, kas bērnam var rasties situācijās, kad vecākiem izveidojies ar šķiršanos saistīts konflikts. Akcijas laikā konsultācijas sniegs gan konsultanti – psihologi, gan dažādu jomu eksperti.

Šodien no plkst.10 līdz 12 pa VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 konsultācijas sniegs Līga Bernāte – klīniskais psihologs gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ikdienā Bernāte konsultācijas sniedz gan savā privātpraksē, gan ģimenes psiholoģijas centrā “Līna “. Iepriekš viņa sniegusi konsultācijas krīžu un konsultāciju centrā “Skalbes”, krīžu centrā “‘Māras centrs”, kā arī dažādos SOS Bērnu ciematu projektos.

10.martā no plkst.10 līdz 12 zvanītājiem būs iespēja telefoniski konsultēties ar Rudīti Krūmiņu – Balvu novada bāriņtiesas priekšsēdētāju, lektori bērnu tiesību aizsardzības jautājumos.

No plkst.14 līdz 16 otrdien uz zvaniem atbildēs Aija Lilienfelde. Viņai ir 20 gadu pieredze policijā, bet pašlaik Lilienfelde ir Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas speciāliste psiholoģiskās konsultēšanas jautājumos.

Savukārt 11.martā no plkst.14 līdz 16 telefoniski konsultācijas sniegs Kristīne Dārzniece – sertificēta, praktizējoša mediatore, juriste un sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja.

Tāpat uz zvaniem atbildēs Daiga Jēgere – sertificēta mediatore, kas darbojas valsts finansētajā ģimeņu mediācijas projektā.

VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna norāda, ka uzticības tālrunī katru gadu tiek saņemti zvani no bērniem un pusaudžiem, kuri jūtas iesprostoti vecāku šķiršanās konfliktā.

“Bērni bieži jūtas izmisuši, kaunpilni un vainīgi, jo jūtas spiesti izvēlēties, kurš no vecākiem ir tuvāks. Nereti šķiršanās procesa ietvaros bērns saskaras ar vienu vai pat vairākām psiholoģiskām izpētēm, tiek iesaistīts tiesas procesā vai lūgts izvēlēties, kura vecāka viedoklim piekrīt.

Saistītie raksti

Vecāki, dusmu un bezspēcības vadīti, cenšas rast risinājumus, kas būtu labāki bērnam, tomēr dažkārt piemirst, ka ar savu negatīvo viedokli par otru vecāku, kā arī iesaistot bērnu pieaugušo konfliktos, bērnam var radīt patiesi dziļas sirdssāpes”, pauž Sauļūna.

Uzticības tālrunis strādā 24 stundas diennaktī, ir pieejams bezmaksas, un ir anonīms. Darbadienās no plkst.12 līdz 20 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas – čata logs meklējams VBTAI mājaslapā “www.bti.gov.lv”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
7 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 11 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas