Veselam
Ārstēšana

“Ātrās” palīdzības mediķiem vairs nebūs jānakšņo darba vietā0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) izlīgšanas komisijas sarunās, kurās piedalījās arī veselības ministre Anda Čakša, panākta vienošanās, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) palīdzēs nokļūt mājās tiem darbiniekiem, kuru darba laiks beidzas tad, kad vairs nav pieejams sabiedriskais transports.

“Ātrās” palīdzības nakts brigāžu samazināšana, likvidējot pilnvērtīgu nakts maiņu, bija radījusi nevajadzīgas grūtības arī NMPD darbiniekiem. Tā sauktās dienas brigādes strādā no pulksten 8.00 līdz 22.00, un nereti bijušas situācijas, kad pēc darba laika mediķiem nav iespējas nokļūt mājās, jo vairs nekursē sabiedriskais transports, tāpēc viņi esot spiesti nakšņot darbavietā, informēja LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris. Arodbiedrība esot saņēmusi vēstules no NMPD arodorganizācijām, kurās lūgts šo problēmu atrisināt. LVSADA šo jautājumu jau iepriekš bija pārrunājusi ar NMPD vadību, bet risinājums neesot atrasts, tāpēc LVSADA padome pieņēma lēmumu par kolektīvā interešu strīda procedūras sākšanu, taču šonedēļ tomēr izdevies rast risinājumu, un darbiniekiem vairs nebūs jāpārlaiž nakts savā darba vietā.

NMPD Vidzemes reģionālā centra vadītājs Voldemārs Kokorevičs pastāstīja, ka tādu darbinieku neesot daudz, kas dzīvo ārpus pilsētas, un, ja būšot nepieciešams viņus nogādāt mājās, šim nolūkam noorganizēšot saimniecisko transportu vai arī rezerves “ātrās” palīdzības mašīnas.

Atzinīgi zaļās gaismas došanu darbinieku nogādāšanai mājās vērtē arī Gulbenes brigādes atbalsta centra galvenā ārste Sandra Aldere. Viņa pastāstīja, ka tagad nevajadzēšot raizēties, drīkst vai nedrīkst nepieciešamības gadījumā aizvest kolēģi uz mājām Balvos vai Alūksnē ar NMPD transportu, jo tas ir oficiāli atļauts.

LA.lv