Veselam
Bērni

Sāpes bērnam… vai dēļ augšanas?0

Foto – Shutterstock

“Manai meitai ir septiņarpus gadu, viņa ļoti strauji aug un pastāvīgi sūdzas par sāpēm. Neviens fizioterapeits neko vērtīgu nav ieteicis. Spriežot pēc mums, vecākiem, būs gara meitene. Sāpes saistām ar straujo augšanu. Pie kura speciālista vērsties? Ko varam darīt paši? Varbūt jādod kādi preparāti”? Dace Rīgā

 

“Nevar noteikti apgalvot, ka sāpju iemesls ir straujā augšana. Drīzāk jāizvērtē, kas traucē bērna augšanas procesā,” rekomendē osteopāte Anda Polna. “Jāpārbauda, kāda ir meitenes stāja, pēdu līnijas, vai tiek pareizi darbinātas pēdas, ceļa, gūžas locītavas, kāds ir viņas uztura režīms, vai ir liekais svars. Tas viss būtiski ietekmē augšanas procesus. Ja locītavas nedarbojas pareizi un sinhroni, tas ietekmē pārējo ķermeni. Izteiktākas sāpes var vērot apakšstilbos un ceļgalos. Ja nav pareizs slodzes sadalījums ķermeņa vertikālajā asī, vienmēr cietīs pēdas, kas adaptējas slodzei un aplamajam ķermeņa stāvoklim.

Pieci līdz septiņi gadi ir “pīķa vecums” augšanā. To ļoti iespaido uzturs un ikdienas paradumi, kaut vai tas, kā meitene ikdienā sēž. Ja atvase iepriekš nav vingrinājusi muskulatūru un sākusi strauji augt, iespējams, muskuļi nespēj izturēt pēkšņo slodzi. Cieš saites, ķermenis ieņem nepareizu stāju, kas tāda paliek arī turpmāk. Ja jānēsā smaga skolas soma, tas situāciju vēl vairāk sarežģī.”

 

LA.lv