Veselam
Ārstēšana

Austrālija un Jaunzēlande evakuēs savus pilsoņus no Ķīnas Hubei provinces0

FOTO: AFP/LETA/Scanpix

Austrālija un Jaunzēlande sadarbosies, lai evakuētu savus pilsoņus no koronavīrusa uzliesmojuma epicentra – Ķīnas Hubei provinces, trešdien paziņojušas amatpersonas.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons nespēja pateikt, cik daudz cilvēku tiks evakuēti ar aviosabiedrības “Qantas” lidmašīnām. Viņu aizbraukšana tiek organizēta sadarbībā ar Ķīnu.

No Hubei provinces galvenokārt plānots evakuēt vecus cilvēkus, bērnus un citus, kuriem primāri nepieciešama palīdzība, kā arī austrāliešus, kuri šajā Ķīnas reģionā bija plānojuši uzturēties neilgu laiku, sacīja Morisons, piebilstot, ka evakuēšanā viņi būs prioritāte.

Amatpersonas norādīja, ka saskaņā ar viņu rīcībā esošo informāciju Hubei provincē atrodas aptuveni 600 Austrālijas pilsoņi.

Evakuētos cilvēkus plānots nosūtīt uz 14 dienām uz karantīnas centru Ziemsvētku salā, kuru Austrālija parasti izmanto patvēruma meklētāju izmitināšanai.

Morisons paziņoja, ka Austrālija sadarbojas ar Jaunzēlandi evakuēšanas procesā un centīsies palīdzēt Klusā okeāna valstīm evakuēt savus pilsoņus, ja tas būs iespējams, bet “pašreiz pirmā prioritāte ir austrāliešu drošība”.

“Es uzsveru, ka laika ir ļoti maz, un mēs rīkojamies ļoti, ļoti ātri, lai kopīgi nodrošinātu šī plāna izstrādi un operācijas īstenošanu,” sacīja Morisons.

Austrālija ieteikusi saviem pilsoņiem, kuri gatavojas doties uz Ķīnu, apsvērt, vai tiešām to darīt, un ieteikusi nedoties uz Hubei provinci.

Austrālijā līdz šim identificēti pieci inficēti cilvēki, kas tiek ārstēti. Viņu stāvoklis tiek raksturots kā stabils.

Pagaidām Austrālijā nav apstiprināts neviens gadījums, kurā vīruss būtu nodots no cilvēka cilvēkam.
Saistītie raksti

Jaunzēlandes valdība ieteikusi saviem pilsoņiem izvairīties no ceļojumiem uz Ķīnu. Japāna un ASV jau ir evakuējušas simtiem savu pilsoņu no Hubei provinces administratīvā centra Uhaņas pilsētas.

Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 132 cilvēkiem, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits palielinājies līdz 5974, pārsniedzot iepriekš SARS epidēmijā kontinentālajā Ķīnā inficēto skaitu, trešdien paziņoja varas iestādes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.