Veselam
Netradicionāli

Kā palīdz Austrālijas ziedu esences. Rīgā ar semināriem viesosies austrāliešu dziednieks0

Foto – eventbrite.co.uk, theconversation.com, Pinterest, laredfloral.com

Ziedu vēstījums

Vai esat pamanījuši, kādu lomu dzīvē spēlē ziedi? Daudziem patīk uz tiem vienkārši lūkoties, citi pin vainagus, un nevieni lieli svētki un godi nav iedomājami bez puķēm – nedz bērna piedzimšana, nedz cilvēka pavadīšana no šīs pasaules, nedz pirmais septembris un dzimšanas dienas nav iedomājamas bez ziediem! Un kur nu vēl krāšņā ikebanu māksla. Ziedi mums atgādina par siltumu, prieku, vieglumu. Ziediem ir savs vēstījums. Turklāt katram augam tas ir citāds. Vēstījums tiek nodots caur to formu, aromātu, krāsu, kombinācijām. Ir puķes, kas nomierina, kas iepriecina. Austrālijā dzīvojošais Īans Vaits i r gāji s vēl tālāk ziedu izpētē. Viņš sapņos sāka saņemt un turpina gūt vēstījumus, no kāda zieda viņam jātaisa tinktūra. Pēc tam viņš meklē šos ziedus, turklāt – tikai sakrālās Austrālijas vietās. Tos atradis, viņš lūdz tās vietas gariem atļauju (mēs taču ciemos arī nedodamies bez atļaujas) un tikai tad ziedus plūc. Jo visu stihiju – ūdens, uguns, gaisa, ūdens un ētera – gari ir rūpējušies par augu no tā esamības sēkliņā līdz izaugšanai, plaukšanai. Augs ir kā viņu bērns.

Šādi Īans Vaits radījis Austrālijas ziedu esenču sistēmu, kurā pašreiz ir 69 augi, kas dažādos veidos palīdz cilvēkam harmonizēties.

Šomēnes, 13.-15. jūlijā, šīs sistēmas izveidotājs viesosies Latvijā un seminārā iepazīstinās ar pirmajiem 30 augiem. 13. jūlijā notiks bezmaksas tikšanās, nākamās dienās sekos mācības (par maksu). Īans Vaits ir dziednieks piektajā paaudzē, kineziologs, psihologs, homeopāts. Viņu pie mums aicinājusi Olga Binklere-Blate, kura pati, iepazinusi šo sistēmu un Austrāliju, nav spējusi noturēt savas simpātijas. Līdz tam viņa darbojās ar krāsu terapiju, bet ziedu esences atnākušas un iegūlušās sirdī uz palikšanu.

Ziedu vēstījumi pētīti jau sen senos laikos – to saviem skolēniem mācīja Paracelzs un Pitagors, tas ir pieminēts Rūdolfa Šteinera darbos, zieda vēstījumus izzināja un uztvēra arī Baha ziedu terapijas izveidotājs Edvards Bahs. Iepazinis Baha ziedu sistēmu, Īans Vaits bija ļoti pārsteigts, kāpēc neviens neko netaisa no Austrālijas ziediem. Jo Austrālija ir milzu kontinents, apskalots no visām pusēm ar okeāna viļņiem, tur ir ļoti spilgta saule, kalni, tuksnesis. Vadoties no ķīniešu filozofijas par pieciem dabas elementiem, tie visspilgtāk izpaužas šajā kontinentā.

Pēc tam, kad augs atrasts, tālākais ziedu esenču pagatavošanas veids ir līdzīgs Baha ziedu līdzekļu tapšanai. Proti, ziedus liek ūdens traukā, ko tur saulē (dažus ziedus – mēness gaismā) un saule nodod zieda vēstījumu ūdenim. Kamēr ziedi atrodas ūdenī, tajā iekļūst to nektāri. Pēc tam ziedus izņem un ūdeni pielej brendijam (attiecībā 50:50). “Brendijs ir enerģijas konservants, informācijas “arhīvs”, kuru saņēma ūdens,” skaidro Olga, “līdzīgi kā senāk bija vajadzīgs negatīvs, lai iegūt fotoattēlu vai kā aploksne, kas vajadzīga vēstules nosūtīšanai. Brendijs ir pats saulainākais alkohols, gatavots no vīnogām, tajā ir daudz saules.”
Te jāpiebilst, ka tie, kas nedrīkst vai nevēlas lietot alkoholu, var atšķaidīt līdzekli – 28 pilienus uz 1 litru ūdens vai esences izpūst kā smaržas vai iesmērēt ādā – nav obligāti jādzer. Tāpat var pagatavot krēmus, kuriem piejauktas Austrālijas ziedu esences.


Viena cilvēka sāpe – visas cilvēces sāpe

Būdams dziednieks piektajā paaudzē, Īans Vaits jau daudz zināja par ziediem – viņa vecvecmāmiņas nodarbojās ar augiem un ziediem, daudz viņš uzzināja saziņā ar aborigēniem.

Kā apliecinājums tam, ka šīs esences darbojas un ka viņam tās jāgatavo, bija pieredze, kad klientu problēmas un tajā dienā gatavotā esence, “sabalsojās”. Proti, problēmu, ar kurām klienti vērsās pie speciālista, sakne un risinājumi bija meklējami tā zieda vēstījumā, kura esenci todien viņš bija pagatavojis. Un cilvēki guva no augiem labus ārstēšanās rezultātus.

“Aizvien tiek atklātas tādas esences, kuras vajag cilvēcei šobrīd, jo viena cilvēka sāpe ir visas cilvēces sāpe,” atzīmē speciāliste.

Sievišķībai, mērķu sasniegšanai, emociju līdzsvarošanai

Katrs var atrast dažādu stāvokļu līdzsvarošanai atšķirīgus ziedus. Ir esences sievišķībai, savstarpējām attiecībām, labam miegam, iekšējā bērna atraisīšanai u.t.t.
Olga atceras, kā pie viņas atnākusi kliente, aizņemta biznesa lēdija un trīs bērnu mamma. Viņas stresa līmenis jau bija bīstami augsts. “Sievietei palīdzēja gatavā ziedu kombinācija “Calm and clear”. Viņa jau nākamajā dienā man piezvanīja un jautāja, vai tur nav pievienoti spēcīgi nomierinoši līdzekļi – cik rimti viņa jutās. Līdzīgi jautājumi man uzdoti ne reizi vien,” pasmaida Olga, nopietni paskaidrojot, “cilvēki piedzīvo tik augstu stresa līmeni, ka veselīgs līdzsvars ir aizmirsts, tas liekas kā narkotisks. Bet dzīvot var patiesi viegli, laimīgi, priecīgi, bez stresa.”

Speciāliste atgādina, ka tāpat kā mums vajadzīgs fiziskais ēdiens un mēs jūtam diskomfortu, ja laikus nepaēdam, tāpat arī smalkajiem ķermeņiem vajadzīga maltīte. Kāda? “Labs miegs, skaista mūzika, saules gaisma… Tāpat kā augi, arī mēs barojamies ar saules gaismu. Šīs esences sevī nes nevis vienkārši sauli, bet Austrālijas spilgto, spēcīgo sauli. Tā ir iegūlusi ziedu esencēs un ir brīnišķīgs ēdiens smalkajiem ķermeņiem. Tāpēc esenču darbība ir acīmredzama.”

Zieda izskats un smarža sasaucas ar tā vēstījumu. Piemēram, zieds ‘Dagger Hakea’ ir ar piecām asām ziedlapiņām. Tajā pašā laikā tas ir krēmīgs un ar maigu aromātu. Šis zieds norāda uz jūtām, kādas mums ir pret mums tuviem cilvēkiem. No vienas puses esam mīloši, no otras puses, tieši pret tuvajiem atļaujamies būt asi (patiesībā – aizstāvamies, baidoties, ka mūs var sāpināt). Šī ziedu esence palīdz nolīdzināt asumus attiecībās ar tuviniekiem, neitralizēt agresiju, aizvainojumus, salīgt. Cik patīkami, kad nav strīdu un asu stūru, nav jāsaspringst, aizstāvoties un atvairot emocionālos sitienus.

Cits zieds, ‘Macrocarpa’, palīdz atraisīt snaudošu enerģiju – darbojas kā raķete! Tas atjauno entuziasmu, iekšējo spēku. Šī auga sēklas var pat 40 gadus nostāvēt zemē un gaidīt piemērotus apstākļus, lai turpinātu dzīvot. Tam ir ļoti stingrs apvalks, un sēklas nevar to pārsist, bet pēc ugunsgrēka tās spēj izšauties ārā. Katram cilvēkam gribas uzzināt savu ceļu – šis zieds palīdzēs to izvēlēties, “izšaut”. To iesaka depresīvos mirkļos, stagnējošos dzīves brīžos, kad ir bezspēks un neziņa par to, ko cilvēks īsti vēlas.

Ne tikai emociju kārtošanai

“Šīs tinktūras darbojas ļoti augstā līmenī,” uzsver Olga. “Katram ziedam ir zināms elektromagnētiskais impulss, augstākā vibrācija. To var mēģināt saprast, iedomājoties, cik liela starpība ir starp augsta sprieguma elektrību un, teiksim, mobilā telefona lādētāja jaudu. Arī cilvēkam ir savi elektromagnētiskie impulsi. Ziedam šie impulsi ir vēl augstāki, smalkāki, kurus nevaram sajust. (Tiesa, mūsdienās ir arvien vairāk smalki jūtošu cilvēku, kuriem pietiek, teiksim, paņemt ziedu esences pudelīti rokās un jau saprast, kura der, kura ne. Tikpat jūtīgi ir bērni). Tāpat kā cilvēkus pievelk līdzīgi cilvēki, jo viņiem ir līdzīgi elektromagnētiskie lauki, tāpat var piesaistīt ziedi, kas atrodas “līdzīgā frekvencē”.

Turklāt ziedi palīdz kārtot dažādus cilvēka ķermeņus. Kā zināms, cilvēkam nav tikai fiziskais ķermenis – ir vēl arī astrālais, mentālais u.c. – šie ziedi strādā dažādos līmeņos.

Bērns piedzimst “ziedu gultā”

Olga min ļoti aizkustinošu piemēru. Īans Vaits, saņemot vēstījumus par augiem, saņēma tādu arī par ‘Boab’ ziediem, par kuru vēlāk guva šādu apstiprinājumu aborigēnu tradīcijās: “Ar šiem baltajiem ziediem sievietes, kas gatavojās dzemdēt, izklājušas speciāli izveidotu bedri. Kad pienācis brīdis bērniņam nākt pasaulē, viņas dzemdēja bērniņu, un pirmais, ar ko jaundzimušais saskārās, bija šie ziedi. Tiek uzskatīts, ka šie ziedi notīra dzimtas negatīvo fonu. Tas ir, visu, ko uzņemam no vecākiem, dzimtas, ko nesam savā zemapziņā. Lūk, šī ziedu esence palīdz, piemēram, tikt vaļā no zemapziņā nosēdušām ēnām,” nosaka Olga.

Vai labāk tomēr nav izmantot vietējos augus?

Zināms arī tāds skatījums, ka dziedinoši iedarbojas tie augi, kas aug relatīvi tuvā apkārtnē, un rodas jautājums, vai tāltālas zemes ziedi ir palīdzoši? Olga māj ar galvu, zinot, ka ir arī tāds skatījums, ka “cilvēkam palīdz tas, kas aug 200 kilometru rādiusā no viņa dzimtās vietas”. “Cilvēkam ir jāiepazīst katrs savas dzimtenes kaktiņš, taču kādā brīdī gribas braukt un uzzināt, kas notiek tālāk. Turklāt mēs gribam ēst ne tikai ābolus un zemenes, bet arī, teiksim, banānus. Ir jāuzņem vietējie produkti, bet var baudīt līdzās citus gardumus.

Ir zināmas kaites, kuras pieveikt var citi līdzekļi, ne tikai vietējie. Turklāt pie mums patiesi ir maz saules, jo īpaši šajā vasarā tā mūs nelutina. Bet cilvēkiem to tik ļoti vajag. Paskatieties bērnu zīmējumus! Tiklīdz mazulis iemācījies zīmēt, viņš grib atainot saulīti. Ziemeļnieki daudz cieš no saules nepietiekamības, jo īpaši gada otrajā pusē daudziem ir depresija. Austrālijas esences šo saules izjūtu var iedot.”

Starp citu, apmācību programmu trešajā līmenī skolnieki noslēguma darbā paši izgatavo esenci, izmantojot vietējos ziedus.

Seminārs – gan tiem, kas palīdz, gan tiem, kas pilnveidojas

Rīgā būs gan bezmaksas tikšanās ar Īanu Vaitu, gan garāks divu dienu mācību seminārs par maksu. Tajā varēs iepazīt pirmos 30 ziedus – kādos gadījumos tie ir piemēroti un palīdz. Seminārs domāts palīdzošo profesiju pārstāvjiem, gan tiem, kas paši vēlas sevi pilnveidot un paskatīties uz sevi un dzīvi citādi. Īpaši gaidīti ārsti, masieri, astrologi u.c. speciālisti, jo šie ziedi var būt vēl viens instruments viņu darbā.

LA.lv