Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīcā labākajām māsām pasniegs apbalvojumu „Dzīvības zvaigzne”0

Publicitātes foto

11. maijā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, atzīmējot Starptautisko māsu dienu, notiks slimnīcas māsām veltīts pasākums, kura laikā piecām šīs profesijas pārstāvēm par izcilu darbu un īpašu ieguldījumu slimnīcas un pacientu labā pasniegs atzinības balvu „Dzīvības zvaigzne”, informēja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Pasākums tiek rīkots, lai visām Austrumu slimnīcas māsām pateiktos par lielo un nozīmīgo darbu, ko viņas dienu no dienas veic, aprūpējot un uzmundrinot dažādu veselības problēmu skartos pacientus.

„Kā slimnīcas vadītājs ļoti vēlētos, lai ikviens no mūsu ārstniecības personāla, jo īpaši medicīnas māsas, tiktu novērtēts gan ar pienācīgu atalgojumu, gan mūsdienīgu, sakoptu un tīkamu darba vidi,” saka Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis. „Mēs noteikti vēl esam tikai ceļā, lai sasniegtu šo mērķi, bet no savas puses darīšu visu, kas būs manos spēkos, lai šis ceļš nebūtu pārāk garš un ilgs.”

Pasākuma kulminācija būs atzinības balvu „Dzīvības zvaigzne” pasniegšana. Slimnīcas ārstniecības personāls ar balsojuma starpniecību no katra slimnīcas stacionāra ir izraudzījies vienu prasmīgāko, zinošāko, varošāko, atsaucīgāko, sirsnīgāko, proti, pašu labāko māsu, kura visvairāk pelnījusi godpilno apbalvojumu.

Pasākuma gaitā slimnīcas māsas varēs baudīt īpaši viņām veltītu slimnīcas kora „Stella Vitalis” koncertprogrammu, kā arī klausīties vairāku māsu iedvesmojošos stāstos par sasniegumiem un ceļu augšup pa karjeras kāpnēm māsas profesijā.

„Šogad, atzīmējot Starptautisko māsu dienu, vēlamies iedrošināt un iedvesmot māsas profesionāli augt, pilnveidot sevi un tiekties pēc aizvien jauniem mērķiem,” saka Austrumu slimnīcas aprūpes direktore Inese Budzila. „Lai kaut kas dzīvē mainītos, ir pašām kaut kas jādara tā labā. Lai uzkāptu virsotnē, ir jākāpj pašam. Neviens mūsu vietā to nevar izdarīt. Neviens cits nevar padarīt mūsu darbu labāku. Tikai tad, ja būsim gana izglītotas, profesionālas, motivētas un gatavas izaicinājumiem, mainīsies māsas profesija, augs tās prestižs sabiedrībā, un, protams, uzlabosies arī veselības aprūpe Latvijā, no kā ieguvēji būs visi.”

Inese Budzila stāsta, ka starp Austrumu slimnīcas māsām netrūkst tādu, kuras var lepoties ar prāvu tālākizglītības kursu bagāžu, bakalaura, maģistra un pat doktora grādu, pētniecisko darbību, publikācijām starptautiski atzītos medicīnas izdevumos un pedagoģisko darbu medicīnas koledžās un augstskolās. „Viņas pašas ir cīnījušās, lai to visu sasniegtu,” teic aprūpes direktore.

Pasākums notiks piektdien, 11. maijā, pulksten 13.00 Austrumu slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” konferenču zālē. To ar svinīgām uzrunām atklās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis un aprūpes direktore Inese Budzila.

Starptautiskajai māsu dienai veltītais pasākums tiek rīkots ar Austrumu slimnīcas Atbalsta fonda gādību.

LA.lv