Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīca uzlabo diagnostikas iespējas ar jaunākās paaudzes iekārtām0

Veselības ministre Anda Čakša. Foto – LETA

Trešdien, 29.augustā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā darba vizītē ieradīsies veselības ministre Anda Čakša. Vizītes mērķis ir iepazīties ar veiktajiem uzlabojumiem diagnostikas pakalpojumu piedāvājumā vairākās slimnīcas klīnikās.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis: „13 jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas iekārtas ļaus nodrošināt pacientiem fundamentāli labākas izmeklēšanas iespējas, nekā tas bija līdz šim. Pēdējos sešus gadus slimnīcā sarežģītās finansiālās situācijas dēļ netika iegādāta neviena jauna ultrasonogrāfijas iekārta, bet lielākā daļa no līdzšinējām atradās ekspluatācijā vairāk nekā 10 gadus. Tā kā medicīnas tehnoloģijas strauji attīstās, piedāvājot aizvien labākas un precīzākas izmeklēšanas iespējas, bija jāmeklē risinājumi, kā vecās iekārtas nomainīt pret jaunākām, lai pacienti Latvijas lielākajā slimnīcā varētu saņemt augstākā līmeņa veselības aprūpi.” Rezultātā tika izvēlēta slimnīcas praksē neierasta, tomēr finansiāli izdevīgāka taktika nevis iegādājoties, bet aparatūru nomājot.

Viena no dārgākajām iekārtām tiks izmantota Latvijas Onkoloģijas centrā operāciju laikā – iekārta ļaus vizualizēt veidojumus un patoloģijas vēdera dobumā, lai pārskatītu nepieciešamo operācijas apjomu, atrastu visus audzēja mezglus un, sekojot mūsdienu tendencēm ķirurģijā, varētu veikt maksimāli saudzējošas operācijas. Papildus ir uzsākta iekārtu nomaiņa Staru terapijas klīnikā, kur plānota trīs jaunākās paaudzes lineāro paātrinātāju uzstādīšana (iepriekšējie ir kalpojuši pat 18 gadus), to kopējā summa ir 6,1milj. eiro. Latvijā unikālas diagnostikas iespējas pavērsies slimnīcas Sirds asinsvadu slimību klīnikā, kurā jau tiek izmantots ultrasonogrāfs, kas sniedz vēl nebijušas iespējas strādāt 4D režīmā. Plānots nomainīt arī nokalpojušās datortomogrāfijas iekārtas un papildus uzstādīt jaunu trīs teslu magnētiskās rezonanses iekārtu.

Pateicoties 28. augustā Ministru kabineta sēdē pieņemtajam lēmumam par hronisko pacientu aprūpē ietaupīto līdzekļu pārdali, 3,2 miljoni eiro tiks novirzīti priekšdziedzera un urīnpūšļa vēža ārstēšanas un diagnostiskas uzlabošanai.

Vizītes otrajā daļā ministrei plānota tikšanās ar slimnīcas darbiniekiem, lai pārrunātu darba un slimnīcas tālāks attīstības jautājumus, kā arī aktualitātes veselības aprūpē kopumā.

LA.lv