Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīcai parādījušās izredzes norēķināties ar visiem preču un pakalpojumu piegādātājiem0


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca “Gaiļezers”.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca “Gaiļezers”.
Foto-LETA

Pateicoties valdības piešķirtajiem 11 miljoniem eiro pamatkapitāla palielināšanai, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) varēs norēķināties ar visiem preču un pakalpojumu piegādātājiem, pilnībā sedzot kavētos maksājumus, norādīja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Lietiņa skaidroja, ka, atbrīvojoties no uzkrātajām saistībām, slimnīca varēs sasniegt izvirzītos mērķus – nodrošināt medicīnisko palīdzību lielākam pacientu apjomam un mazināt rindas, paredzēt pietiekamus līdzekļus novecojušo tehnoloģiju nomaiņai pret jaunām, terciārā līmeņa slimnīcai atbilstošām tehnoloģijām.

Lietiņa norādīja, ka slimnīcas vadība ir pārliecināta, ka tuvākajā laikā jaunus valsts ieguldījumus nevajadzēs.

Kā ziņots, lai uzlabotu RAKUS un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) maksātspējas rādītājus, slimnīcu pamatkapitālos tiks ieguldīti 16,4 miljoni eiro.

Veselības ministrija (VM) norāda, ka, lai RAKUS un PSKUS uzlabotu maksātspējas rādītājus, nodrošinātu pozitīvu naudas plūsmu un pietiekamus apgrozāmos līdzekļus, kas nepieciešami sekmīgai operatīvajai darbībai, jau šogad nepieciešams atbalstīt apropriācijas pārdali no Finanšu ministrijas (FM) budžeta apakšprogrammas “Iemaksas Eiropas Kopienas budžetā” uz VM budžeta apakšprogrammu “Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšana stacionārās ārstniecības iestādēs.

Stradiņa slimnīcas pamatkapitāla palielināšana iecerēts novirzīt 5,4 miljonus eiro, bet Austrumu slimnīcas – 11 miljonus eiro.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc valdības ārkārtas sēdes ceturtdien žurnālistiem apliecināja, ka vairs nebūs jaunu parādu dzēšanas pieprasījumu Austrumu un Stradiņa slimnīcās.

LA.lv