Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīcas anesteziologi prezentē vairākus zinātniskos pētījumus lielākajā starptautiskajā kongresā0

Publicitātes foto

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas klīnikas ārsti veiksmīgi prezentējuši trīs daudzsološus zinātniskos pētījumus Eiropas anesteziologu kongresā „Euroanesthesia 2018”, kas ir lielākais un nozīmīgākais ikgadējais anesteziologu kongress pasaulē, informēja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Austrumu slimnīcas Anestezioloģijas klīniku kongresā pārstāvēja ārsti Sniedze Mūrniece, Karina Drizlionoka-Gorovenko, Jevgēnijs Stepanovs un asociētā profesore Biruta Mamaja.

Eiropas antesteziologu kongress šogad trīs dienas norisinājās Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā un vienkopus pulcēja vairāk nekā 6000 anesteziologu no 104 pasaules valstīm. Bija ieradušies speciālisti ne tikai no Eiropas, bet arī Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādas, Austrālijas, Japānas, Brazīlijas un citām valstīm.

Lai varētu prezentēt zinātnisko pētījumu Eiropas anesteziologu kongresā, ir jāiztur nopietna atlase, iesūtot zinātniskā darba aprakstu, ko vērtē starptautiska žūrija. Šogad izturēt atlasi izdevās trīs Austrumu slimnīcas Anestezioloģijas klīnikā norisošiem pētījumiem, kas ir apliecinājums klīnikas speciālistu augstajam profesionālajam līmenim. Anesteziologi starptautiskajā kongresā prezentēja savu pētījumu pirmos rezultātus, jo tie vēl turpinās.

Anestezioloģe reanimatoloģe Sniedze Mūrniece pēta skābekļa piesātinājuma izmaiņas galvas smadzenēs mugurkaula operāciju laikā un to saistību ar uztveres un domāšanas traucējumiem, kā arī citām pēcoperācijas komplikācijām. Mugurkaula operāciju laikā pacienti guļ uz vēdera, nevis uz muguras, un tas var ietekmēt skābekļa piegādi smadzenēm. Daktere Mūrniece operāciju laikā pacientiem mēra skābekļa piesātinājumu galvas smadzenēs, izmatojot speciālu ierīci, ko pašlaik šāda veida operācijās nelieto. Anestezioloģe vēlas pierādīt, ka, uzraugot un regulējot skābekļa piesātinājumu galvas smadzenēs, ir iespējams uzlabot operāciju rezultātus.

Anestezioloģijas klīnikas vadītājs, anesteziologs reanimatologs Jevgēnijs Stepanovs sava pētījuma ietvaros apzina riska faktorus, kas mikroķirurgu pacientiem pēc audu lēvera pārstādīšanas var veicināt trombu veidošanos. Tromboze nelabvēlīgi ietekmē operācijas rezultātu un var būt cēlonis pārstādītā audu lēvera, tai skaitā rokas, pirkstu un citu ķermeņa daļu, bojāejai. Daktera Stepanova mērķis ir mazināt trombozes veidošanās risku mikroķirurgu pacientiem.

Arī anestezioloģe reanimatoloģe Karina Drizlionoka-Gorovenko savā zinātniskajā darbā pievērsusies mikroķirurgu pacientiem, kuriem pārstāda audu lēveri. Ārste meklē ģenētiskos faktorus, kuri saistīti ar noslieci uz pastiprinātu asins recēšanu un trombu veidošanos un var būt cēlonis pārstādītā audu lēvera bojāejai.

Visu trīs zinātnisko darbu norisi uzrauga un kolēģiem ar padomiem palīdz Anestezioloģijas klīnikas virsārste asociētā profesore Biruta Mamaja.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas klīnikas personāls nodrošina dažāda veida anestēziju stacionāra „Gaiļezers” pacientiem ķirurģisku operāciju un manipulāciju laikā, gada laikā veicot vairāk nekā 12 tūkstošus anestēziju. Anestezioloģijas klīnikas speciālisti gādā arī par pacientu novērošanu pēc narkozes un atsāpināšanu. Klīnikas ārsti un medicīnas māsas ir augsti kvalificēti, veic zinātniski pētniecisko darbu, aktīvi papildina savas zināšanas un praktiskās iemaņas starptautiskos semināros, kursos un kongresos ārzemēs.

LA.lv