Veselam
Ārstēšana

Austrumu slimnīcas Insulta vienība starptautiski novērtēta kā labākā Latvijā0

Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā Eiropas Insulta biedrības konferencē Gēteborgā norisinājās izcilības balvu „Angels Awards” pasniegšanas ceremonija, kur tika apbalvotas insulta vienības, kuru darbu starptautiski atzīti eksperti novērtējuši kā augstākajiem standartiem atbilstošu. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienībai tika piešķirts „Platīna statusa” apbalvojums, un tā pašlaik ir vienīgā Latvijā, kurai izdevies tik augstu statusu iegūt, informēja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Jau vēstīts, ka aprīlī Austrumu slimnīcā viesojās Eiropas Insulta biedrības izveidotās programmas „Angels Initiative” eksperti, lai novērotu, kā un cik ātri slimnīcas personāls sniedz neatliekamo palīdzību pacientiem ar insultu. Šādas vizītes veiktas jau vairāk nekā 1500 slimnīcās Eiropā, Āfrikā un Āzijā un Eiropas Insulta biedrības pārstāvji Austrumu slimnīcas rezultātus novērtējuši kā vienus no labākajiem.

„Insults ir pēkšņi galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumi, kas rodas, ja nosprostojas vai plīst asinsvads. Jo ātrāk pacients saņem medicīnisko palīdzību, jo lielāka iespēja, ka insults neatstās nopietnas sekas un pacients varēs atgriezties darbā un ierastajā dzīves ritmā,” skaidro Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs asociētais profesors Guntis Karelis.

Programma “Angels Initiative” izveidota ar mērķi uzlabot palīdzības sniegšanu pacientiem ar insultu Eiropā un visā pasaulē, lai pēc iespējas vairāk pacientu pēc insulta pārciešanas veiksmīgi atveseļotos. Programmas eksperti brauc uz slimnīcām visā pasaulē, lai pārbaudītu, cik ātri un veiksmīgi pacientiem tajās tiek sniegta palīdzība, un vajadzības gadījumā sniegtu ieteikumus pacientu aprūpes uzlabošanai.

LA.lv