Veselam
Dzīvesveids

Baltijas atkritumu problēmai veltītā izstāde “Prom no acīm, prom no prāta” ceļo uz Tartu0


Izstādes eksponāti izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.
Izstādes eksponāti izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.
Foto: publicitātes

Ceturtdien, 15. augustā “Tartu dabas mājā” atklās Vides risinājumu institūta un projekta WasteArt partneru veidoto izstādi “PROM no acīm, PROM no prāta” (MITTE silmist, MITTE meelest), kurā mākslinieki no 9 valstīm vēsta par pārmērīgo patēriņa kultūru un aicina meklēt otrās dzīves iespējas cilvēku radītiem atkritumiem.

No 15. augusta līdz 24. oktobrim izstādē varēs apskatīt 17 starptautiski atzītu mākslinieku darbus. Tie izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.

Izstāde "Prom no acīm, prom no prāta"

Izstādes mērķis ir ar starpdisciplināriem mākslas izteiksmes līdzekļiem pievērst sabiedrības uzmanību un rosināt diskusiju par Baltijas reģionā aizvien pieaugošo atkritumu problēmu.

Saistītie raksti

“Tartu dabas mājā” norisināsies cikla otrā izstāde, kas būs atceļojusi no savas pirmās lokācijas – Zinātnes un mākslas centra “Brūzis” Cēsīs. Atskatoties uz izstādes norisi Cēsīs, Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava secina: “šķiet, ka izstāde savā atkritumu, mediju un mākslas līdzekļu daudzveidībā spēj spoguļoties teju ikvienā tās apmeklētājā – patērētājā. Izstādi Cēsīs apmeklēja 3500 cilvēku. Kopējā sajūta lika domāt, ka neviens nevēlas celt savu sapņu māju atkritumu laukā. Cilvēki pamazām ir gatavi atzīt savu patērētāja dabu un mēģināt tajā ko mainīt. Apgūstot dažādas lokācijas, izstādes uzdevums ir iedvesmot paskatīties uz saviem atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu, ko iespējams atkārtoti izmantot.”

Izstādes kuratori “Tartu dabas mājā” Evelīna un Džons Grziniči (Evelyn Grzinich, John Grzinich) par izstādi izteikušies: “Pēc izstādes apmeklējuma cilvēki dosies mājup ar vēlmi ierīkot dārziņus, iepirkties beziepakojumu veikalos vai neiegādāties lietas nemaz. Kāds varbūt auto vietā izvēlēsies velosipēdu, vai iegādāsies elektromobili, sāks šķirot atkritumus, atjaunos kādu nolietotu mēbeli. Esam pārliecināti, ka daļa apmeklētāju vēlēsies savā dzīvē ko mainīt, lai kļūtu laimīgāki un veselīgāki.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VE
Veselam.lv
Veselam
Dzīve sākas pēc 50! Padomi senioriem labsajūtas un veselības saglabāšanai
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kampaņā “Cilvēks, nevis diagnoze!”aicina saskatīt vērtības, kas vieno sabiedrību
23 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds būtu tavs kūrorta romāns?
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
7 stundas