Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Belēvičs – veselības aprūpes sistēma galīgi sabruks pie nākamās valdības 0


Guntis Belēvičs
Guntis Belēvičs
Foto – Ieva Lūka/LETA

“Mēs zaudējam laiku. Mums ir tikai daži gadi, lai mēs saglābtu veselības aprūpes sistēmu. Valdībai pietrūkst dūšas skatīties patiesībai acīs un pieņemt nepopulārus mērus. Veselības aprūpes sistēma galīgi sabruks ne pie šīs valdības, bet pie nākamās. Un tā vairs nebūs Kučinska problēma!” bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Belēvičs raidījumā asi kritizēja valdības darbu saistībā ar obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu. Viņš norādīja, ka, neskatoties uz to, ka tas veselības jomā bija valdības rīcības plāna galvenais uzdevums, nekas daudz nav paveikts. “Valdības pārstāvji saka, ka ir “iedīgļi” iesēti. Un kas tad būs tas “iedīglis”? Tas, ka no 2019. gada tās personas, kuras nav sociālā nodokļa maksātājas, ik mēnesi maksās nepilnus 5 eiro. Pēc tam vairāk un trešajā gadā vēl vairāk,” skaidroja Belēvičs. “To sauc par “iedīgli” obligātajai veselības apdrošināšanai, bet tas nav tas, ko valdība apņēmās izdarīt,” norādīja bijušais veselības ministrs.

Belēvičs raidījumā apgalvoja, ka lielāku finansējumu veselības aprūpes sistēmai jārod jau tuvākajā laikā: “Mēs zaudējam laiku. Mums ir tikai daži gadi, lai mēs saglābtu mūsu medmāsas, saglābtu veselības aprūpes sistēmu.” Belēvičs uzskata, ka finansējumu varētu iegūt uz budžeta deficīta rēķina vai palielinot sociālo nodokli. Viņš pauda uzskatu, ka šādi mēri netiek ieviesti, jo valdībai ir bail no tā, ka cilvēki to uztvertu kā papildus nodokli. “Valdībai pietrūkst dūšas skatīties patiesībai acīs un pieņemt nepopulārus mērus,” sacīja bijušais veselības ministrs.

Belēvičs ir pārliecināts, ka valdība smagākos lēmumus atliks un ļaus tos pieņemt nākamajai valdībai. “Veselības aprūpes sistēma galīgi sabruks ne pie šīs valdības, bet pie nākamās. Un tā vairs nebūs Kučinska problēma!” raidījumā norādīja Belēvičs.

LA.lv
DE
DELFI
Veselam
Dīvaini un amizanti pieredzes stāsti par piedzīvojumiem guļamistabā
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Piešķirts apbalvojums “Gada Farmaceits 2018”
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Vai vajadzētu aizmirst dzīves lielo mīlestību?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
5 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
3 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
3 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
4 stundas