Veselam
Bērni

FOTO: Eksperiments pierāda, cik ļoti piesegtos ratiņos bērns var uzkarst!0

Foto no Facebook

Kāda māmiņa no Ventspils, Ieva Ivaško, savā sociālā tīkla “Facebook” publiskajā kontā publicējusi bildes pēc eksperimenta – par cik grādiem bērnu ratiņos paaugstinās temperatūra, ja tos piesedz vai pilnībā apsedz. Lūk, ko viņa raksta.

Šodien Ventspilī vairs nav tik karsti – termometrs rāda ap +22 grādiem un pūš patīkams vējiņš. Mēs noteikti dosimies pastaigā. Un jūs?
Varbūt būsiet pamanījuši, cik daudz šajās dienās sociālajos tīklos ir brīdinājumi un aicinājumi neapsegt ratus #lakatiemnē  pirms spiest share un nosodīt citus, gribēju pamēģināt, kas tur īsti ir! Lelle piekrita eksperimentam un 30 minūtes gulēja rīta miedziņu tur, kur šorīt dārzā to būtu darījusi Alisīte. Ik pēc 10 min aizklāju ratus un temperatūra jau pēc 2-3 minūtēm sāka paaugstināties, beigās sasniedzot 33 grādu atzīmi! Pēdējā bildē, protams, es pārspīlēju, jo rati un pilnībā aizsegti, taču pilsētā es redzu daudz bērniņu šādos aizsegtos ratiņos braukājam. Ja laukā būtu vakardienas +27 grādi, ratos noteikti cipari būtu daudz augstāki…

Es patiesībā negribētu gulēt laukā arī tajos 25 grādos, kad rati itkā ir pavisam vaļā… Šis man noteikti liks mainīt arī savus ieradumus karstajā laikā un Alises miedziņam pusdienas laika karstumā, kur nu vēl pagulēt pie +33 grādiem.

Esam gudras mammas un tēti!! Un arī auklītēm, omītēm un opīšiem to izstāstam, kad viņi ved mazulīšus pastaigāties! Mazulītis nemodīsies, lai pateiktu, ka ir pārkarsis un nav, ko elpot – viņi neraudās, viņi vienkārši iemieg, ļoti lielā un dziļā mūžības miegā, mirstot no pārkaršanas!! Tieši tāpat, kā tas var notikt pārkarsušos auto!!! Esam prātīgi, lūdzu, sargājam sevi un citus sev apkārt!!

 

 

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Kā izaudzināt ģēniju, nevis kaprīzu “niķu podu”. Psihologu ieteikumi
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Saulesbrilles vasarā: “must have” kā pieaugušajiem, tā bērniem
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tramps asiem vārdiem izsakās par britu tankkuģa sagrābšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
1 stunda
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
32 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krievijas politiku un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo Elizabeti Mileiko
37 minūtes