Veselam
Ārstēšana

Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem0


Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: pexels.com

Bērnu slimnīcas ārsti veikuši sarežģītu operāciju neiroortopēdijā, kas būtiski palīdz cerebrālās triekas pacientiem – atvieglo viņu ikdienas stāvokli, mazina sāpes, risina kopšanas grūtības un mazina ķermeņa disbalansu, līdz ar to tiek atvieglota viņu ilgstošā atrašanās ratiņkrēslā.

Jau kopš 2011. gada Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti mērķtiecīgi ieguvuši jaunas zināšanas, lai Latvijā veiktu arvien sarežģītākas operācijas neiroortopēdijā.

Tiem pacientiem, kuriem bija uzstādītas diagnozes, kas saistītas ar kustību traucējumiem, kā rezultātā nepieciešama sarežģītāka operācija, bija jādodas uz ārstniecības iestādēm ārpus Latvijas.

Lai iegūtu jaunas zināšanas neiroortopēdijā, BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs Uldis Bergmanis ir stažējies “Gillette” Bērnu slimnīcā (ASV)un “Charite” klīnikā(Berlīne). “Charite” ir viena no lielākajām universitātes slimnīcām Eiropā, klīnikas ārsti saņēmuši vairākas Nobela prēmijas medicīnā.

No kreisās: Ģirts Salmiņš (BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs), Ernests Štekels (BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs), JurgenRunk (Tallinas bērnu slimnīcas neiro-ortopēdijas nodaļas ārsts), Jana Kritt (Tallinas bērnu slimnīcas neiro-ortopēdijas nodaļas vadītāja), Uldis Bergmanis (BKUS traumatologs-ortopēds un bērnu ķirurgs).
Foto: publicitātes

“Apmācību mērķis bija iegūt papildu zināšanās, lai ikdienas darbā Bērnu slimnīcā varētu veikt arvien sarežģītākās manipulācijas, kas ļoti nepieciešamas mazajiem pacientiem.

Iegūtās zināšanas ļāvušas šāda augsta sarežģītības līmeņa operācijas tagad veikt arī bērniem Latvijā, kas līdz šim nebija pieejamas,” komentē BKUS ārsts Uldis Bergmanis.

Pacientiem, kuriem bija vajadzīga šāda veida operācija, bija jādodas ārpus Latvijas, kas ārstēšanos krietni sadārdzina. Pēdējo 2 gadu laikā ir uzkrāta plaša pieredze, lai veiktu arvien sarežģītākas operācijas neiroortopēdijā.

Saistītie raksti

Notikusi arī ciešāka sadarbība starp slimnīcām Baltijas valstīs, BKUS ārsti – Uldis Bergmanis un Ģirts Salmiņš stažējušies Tallinas Bērnu slimnīcā.

Bet šogad Bērnu slimnīcā Latvijā jau ir veiktas divas operācijas neiroortopēdijā ārsta Bergmaņa vadībā, kurās savukārt asistēja kolēģi no Tallinas Bērnu slimnīcas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
14 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
15 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
6 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
8 stundas