Veselam
Bērni

Bezmaksas redzes pārbaudes būs arī Rīgas apkaimes skolās0

Publicitātes foto

No 21. līdz 29. novembrim Rīgas apkaimes skolās notiks bezmaksas redzes pārbaudes. Līdz šim Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas “Dakter, es labi redzu!” ietvaros redze pārbaudīta jau 455 lauku skolās 15 359 skolēniem. Šoreiz redzi pārbaudīs arī Baldones, Ķekavas, Siguldas, Mālpils, Krimuldas, Saulkrastu, Sējas, Inčukalna, Garkalnes, Carnikavas, Ropažu novados.

Fonda mērķis – līdz 2018. gadam aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados, lai to audzēkņiem laikus konstatētu redzes pasliktināšanos un palīdzētu novērst to. Tādēļ pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni ar vāju redzi saņem recepti-dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei.

Galerijas nosaukums

Līdz šim redze pārbaudīta jau 455 lauku skolās 15 359 skolēniem, no kuriem 3 652 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei. Redzes pārbaude ar fonda atbalstu paveikta jau 97 novados.

Latvijas skolēnu redzes skrīnings (2010) parādīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44% to jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno programmu “Dakter, es labi redzu!”, kuras ietvaros sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru.

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem nereti ir pārmērīga mācību slodze, pastāvīga datoru un citu iekārtu lietošana acu tuvumā, neprasme atpūtināt un vingrināt acis. Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei. 

Plānotās vizītes:
21.11. Baldones vidusskola un Daugmales pamatskola
22.11. Allažu pamatskola, Mālpils novada vidusskola un Mālpils internātpamatskola
23.11. Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola un Inčukalna pamatskola
24.11. Saulkrastu vidusskola un Carnikavas pamatskola
27.11. Krimuldas vidusskola un Vangažu vidusskola
28.11. Sējas pamatskola un Ropažu vidusskola
29.11. Zaķumuižas vidusskola

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas veidot rakstus un sižetus par redzes pārbaudēm, pirms vizītes sazināties ar attiecīgās skolas pārstāvjiem.

Borisa un Ināras Teterevu fonds. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

LA.lv