Veselam
Psiholoģija

“Biju pusvecis, tagad laimīga sieviete”. Pilna saruna ar Dimantru Antru, kas iedvesmo sievietes0


Dimantra Antra
Dimantra Antra
Foto – Matīss Markovskis

“Man reizēm vaicā: tu vienmēr esi tik priecīga, gluži vai mirdzi, kā tev tas izdodas? Jā, tagad tā ir, bet agrāk līdzīgi kā daudzas skrēju pārgurusi un nobažījusies. Vien sirdī urdīja vilkme, ka jābūt kam vairāk. Apzinātos meklējumos pagāja vairāk nekā 35 gadi. Meklēju, eksperimentēju un redzēju, kā mainās mans dzīves piedzīvojums. Tagad dalos ar citām sievietēm pieredzē un likumsakarībās, lai arī viņas var atveseļot savu pasauli,” saka Dimantra Antra, Dzīves Mākslas Akadēmijas izveidotāja. Dimantra ir Antras garīgais vārds. Viņa stāsta par sievišķīgās būtības atšķirībām, kāpēc tās ir vērts atklāt sevī un piedzīvot.

 

Atšķirt vīrišķīgo un sievišķīgo

Kādreiz es meklēju laimi naudas daudzumā. Sasniedzu pārticību, bet vienlaikus ieguvu atziņu, ka tajā trūkst patiesa gandarījuma. Es tiecos pēc izglītības un zināšanām dažādās jomās. Mācījos fizmatos, izstudēju par šūto izstrādājumu ražošanas inženieri, vēlāk smēlos psiholoģijas gudrības. Mācīšanās palīdzēja dzīvi veidot daudzkrāsaināku, bet laimi pilnībā tomēr nedeva.

Tad apceļoju pasauli un cerēju, ka nu gan būs visa piepildījums, taču bija tikai īslaicīgs alku apmierinājums.

Kādreiz man šķita, ka vissvarīgāk ir izcīnīt savu vietu dzīvē un biznesā, kārtot darījumus, gūt panākumus sabiedrībā. Arī tas man izdevās! Biju tāds pusvecis, ka tik turies! Turklāt šā pusveča dzīve man gluži labi patika. Tajā es guvu sasniegumus un baudīju spēka garšu. Tomēr arvien stiprāka kļuva sajūta, ka dzīvē jābūt kaut kam vēl.

Tolaik neapzinājos vienkāršo patiesību – lai dzīvotu laimīgi, svarīgi pieņemt Dieva doto sūtību. Šajā duālajā pasaulē sieviete gūst spēku, ja dzīvo saskaņā ar Dieva ielikto sievišķīgo dabu – tāpat kā vīrietis saskaņā ar viņa vīrišķīgo dabu. Tā ir viena no atslēgām spēka pieplūdumam un mūžīgai atjaunotnei. Šīs vienkāršās un vienlaikus apjomīgās atklāsmes es guvu ilgu gadu meklējumos.

To mācām Dzīves Mākslas Akadēmijā. Tā ir īpaša mācību iestāde sievietēm, lai apgūtu dzīves vērtības praktiskajai ikdienai, dzīves rīkus veiksmei, panākumiem un laimīgām attiecībām. Jau tūkstošiem sieviešu apguvušas šīs zināšanas un pārliecinājušās par to efektivitāti.

 

Censties dzīvot citādi

Reiz izlasīju intuīcijas pētnieka un dziednieka Kurta Teperveina grāmatiņu Krīze kā izdevība. Tajā sniegtās gudrības izmantoju jau daudzus gadus. Svinēt katru dienu, kurā vari vairāk nekā vakar. Priecāties par ikvienu mirkli, kurā celies.

Esmu no Raunas. 20 gadu vecumā apprecējos, piedzima bērni. Man bija labs vīrs, brīnišķīgs tētis meitām, man bija kur dzīvot, ar ko braukt, bija darbs… It kā visa gana, tomēr manī modās kāds neapzināts dzinējspēks. Tagad es zinu – laimi var sajust. Mani trenca tieši šīs sajūtas trūkums.

Pienāca brīdis, kad es ar meitām atbēgu uz Rīgu. Uzņēmos pilnu atbildību par dzīvi, un tā bija savijusies kopā ar vainas sajūtu un pašpārmetumiem, ka esmu izjaukusi mūsu ģimeni.

Sāku jaunu dzīvi no nulles – bez mājām un iztikas līdzekļiem. Paldies mīļiem draugiem, kuri palīdzēja (viņi to darīja arī citos manas krīzes brīžos). Man pietika prāta, ka ir nepieciešams vismaz tik daudz naudas, lai bērnus paēdinātu, lai meitenes varētu apmeklēt skolu. Bija lieli svētki, ja varēju humpalās nopirkt meitām apģērbu vai lētajā veikalā mums katrai pa kurpju pārim.

Joprojām lūdzu, lai viņas piedod man, savai mammītei. Kā gan tolaik varēju būt laba mamma, ja nepratu būt pat sieviete?!

Taču es sāku neatlaidīgi meklēt, kā dzīvot citādi, jo gribēju radīt skaistu, veiksmīgu un laimīgu likteni savām meitām.

Līdz ar zināšanām par sievišķību un to praktizēšanu vairāku gadu garumā mana sievišķīgā daba pamazām nonāca pretrunā ar pusveča uzvedību un ieradumiem. Bija dzīves krīze, kurā uzsprāga mana vīrišķīgi veidotā pasaule.

 

Izaugt līdz savam vīrietim

Tagad esmu izaugusi līdz sievietei, kura beidzot ir kopā ar mīļoto vīrieti.

Abi esam pazīstami kopš skolas laikiem. Viņš mani esot pamanījis pirmajā vidusskolas dienā, 1. septembrī. Kad atkal atrada mani, bija pagājuši 35 gadi, man bija 50 gadu.

Viņš teica: “Visu, ko es esmu sasniedzis, darīju, lai tu mani pamanītu.” Man bija jāizaug no pastāvīgās aizņemtības un vāveres riteņa, ko radīja vīrišķīgā attieksme, lai atbrīvotu enerģiju mīlestībai. Ja būtu sākusi šīs attiecības agrāk, visdrīzāk, nekas nebūtu sanācis, jo biju citāda. Man bija sievišķībā jāizaug līdz šim vīrietim. Izrādās, es jūtos patiesi laimīga, ja panākumus gūst vīrietis, nevis es, bet es mīlu.

Tagad es apzināti veidoju jaunus ieradumus, meklēju intuitīvo patiesību, lai ieguldītu savu sievietes daļu mūsu attiecībās. Tomēr ir brīži, kad atkal uzpeld vecie ieradumi ar klasiskajām sekām. Pamanu to un atgādinu sev: “Antriņ, pacenties!”

Tagad gatavojos kāzām. Meita savām precībām gatavojās pusgadu, krustmeita – pat gadu. Es no viņām samācījos. Ļauju sev izbaudīt nesteidzīgo gatavošanās laiku, izgaršoju to. Svarīgi nav apprecēties. Svarīgi ir apprecēties un piedzīvot laulību pastāvīgā gandarījumā.

 


Apzināties smalkās vibrācijas

Mani apzinātības meklējumi ilga ļoti daudzus gadu. Gāju cauri neskaitāmiem domāšanas mainīšanas ceļiem, apguvu jaunas zināšanas, psiholoģiju, masāžas, ķermeņa un prāta terapijas.

Meklējumu pirmsākumos bija šāds gadījums. Sāku apgūt jaunu masāžas metodi, un piepeši mājās sāka bojāties dažādas ierīces, vairs nestrādāja ne ledusskapis, ne televizors, ne telefons. Salūza viss, kas vien nonāca manās rokās.

Tad sāku apzināties: varbūt es kaut ko daru aplam? Varbūt kaut kas nav kārtībā ar mani – manu attieksmi, domām, tā saukto smalko plānu? Kāpēc tas, ar ko vajadzēja nest labu, izpaudās negatīvi?

Sāku interesēties, kā darbojas šis smalkais plāns, mācījos to apzināties, cienīt un mainīt.

 

Atrast telpu sevī

Daudzi vaicā: vai tu sporto, ka tik labi izskaties? Nē, vien dažreiz paskrienu, ja ir vajadzība. Labi izskatīties un justies palīdz ne jau sports. Tas ir mīlestības jeb sirds telpas stāvoklis. Es vienkārši dzīvoju no citurienes sevī, nekā tas bija agrāk.

Ja spēkus smeļu savā patiesajā primārajā apziņā, izpaužos savā sievietes dabā, visa kā ir gana. Tur rodami resursi un pirmsākumi itin visam. Atkāpties no savām striktajām pārliecībām, ticībām un priekšstatiem un kļūt sirds mīlestībā dabiskai – uz to esmu tiekusies, un pamazām izdodas.

Izstāstīšu kādu līdzību. Cilvēks visu laiku lūdza Dievu, lai palīdz, lai atbalsta, lai kaut ko iedod, lai glābj… Dievam tas apnika, un viņš noslēpās. Cilvēks devās Dievu meklēt. Lūkoja debesīs, neatrada. Meklēja uz Zemes, pēc tam ellē – neatrada. Jo Dievs bija noslēpies cilvēkā pašā…

 

Saprast cēloni

Kāds izcils skolotājs teicis: katrs cilvēks, kuru tu satiec, ir tavs Skolotājs, ja vien proti mācīties. Šo atziņu paturu prātā. Ja otrs man iebaksta sāpīgā vietā, es nevis dusmojos un urķējos, kāpēc viņš tā rīkojās, bet meklēju, kas manā ego rada šo sāpi. Izrādās, cēloņi nekad nav citu uzvedībā. Pirmcēlonis vienmēr ir manī pašā.

Šī attieksme palīdz mainīties uz labu jau daudzus gadus. Savus nelabvēļus es uztveru kā labvēļus, trenerus.

 

Iedvesmot sievišķībai

Es gribēju savām meitām skaistāku, veiksmīgāku un laimīgāku likteni, nekā bija man, citādas attiecības ar vīriešiem. Dalījos ar meitām un draudzenēm tajā, ko pati mācījos, līdz kādā brīdī sapratu, ka tas jau pāraudzis mājas sarunu līmeni.

Dzīves Mākslas Akadēmija oficiāli nodibināta pirms četriem gadiem. Tagad vairs neesmu viena, esmu lielisku pasniedzēju un mūzu komandā, mums ir brīnišķīgas ekspertes dažādās jomās. Viņas atšķir sievišķīgās un vīrišķīgās dabas pirmsākumus un izpausmes, mēs visas tā dzīvojam.

Nenoticu, ja kāda sieviete apgalvo, ka viņai dzīvē pietiek ar karjeru un sociālajiem panākumiem. Ar to nepietiek sievietes laimei. Ikviena ir radīta mīlestībai. Sievietei jābūt tādai, lai vīrietis, viņu ieraugot, gribētu būt labāks, varētu vairāk, sasniegtu vairāk.

Katra sieviete var pazīt sevī sievišķīgo sūtību jeb pirmsākumu, attīrīt sevi no vīrišķīgajiem ieradumiem. Taču tam vajag laiku. Man tas prasīja daudzus gadus. Manām meitām jau iet labāk.

 

Mainīt vīrišķīgos ieradumus

Man prātā kāda epizode pirms daudziem gadiem. Atnācu vēlu ļoti nogurusi, taču nākamajā rītā solījās braukt ciemiņi. Pēdējiem spēkiem sāku tīrīt istabas. Pēc divām stundām piepeši jutu – vairs neesmu nogurusi! Esmu atpūtusies un lieliskā omā. Kā tas izdevās?

Tagad zinu, ka toreiz neapzināti biju lietojusi sievišķīgo atpūtas formu – tīrīt. Būt šajā procesā.

Piemēram, kā tu mazgā traukus? Centies pilnīgi visu nomazgāt? Tā ir vīrišķīga attieksme.

Vīrietim ir skaidrs mērķis – nomazgāšu visus traukus tīrus! Tikai tad viņš ir gandarīts, jo ir sasniedzis rezultātu.

Sasniegt mērķi, sacensties, uzvarēt, iegūt, panākt savu – tie ir ļoti labi vīrišķīgie ieradumi. Sievišķīga attieksme ir citāda – mazgāt traukus, vienkārši rūpējoties. Gādājot par pašiem traukiem vai cilvēkiem, kam vajadzīgi tīri trauki.

Sieviete atpūšas gan mentāli, gan emocionāli, gan gluži praktiski, ja rūpējas, tīra, kopj un pabaro.

 

Mirdzēt un iedvesmot

Jau tūkstošiem sieviešu ir apguvušas, kā atklāt savu sievišķīgo dabu. Tās ir gan zināšanas prāta līmenī, gan dažādas prakses un ķermeņa vingrojumi.

Ja vēlas izveidot veiksmīgas un laimīgas attiecības ar vīrieti, vēlams mainīt savus vīrišķīgos ieradumus. Bieži vien tie ir ieaudzināti no skolas laikiem, nokopēti no vecākiem. Taču pamazām sievietes daba var atplaukt pilnībā, un soli pa solim sievišķīgie ieradumi kļūst par dzīvesveidu. Akadēmija ir telpa patiesām atklāsmēm un šādu ieradumu izveidei.

Ja sieviete bijusi biznesā, to var turpināt, bet ar citu attieksmi. Viņa nevis cīnās, bet kaifo, un bizness vienkārši sanāk. Tā ir liela atšķirība.

Katra sieviete tiek pie sev vēlamā – kāda no vientuļas pārtop par mīlētu un apprecas, citai piedzimst bērns, lai gan tas šķita neiespējami, daudzām uzlabojas ģimene labklājība.

Mani pašu laimīgu dara šo sieviešu laime, tas, kā viņas mainās. Kad dzirdu stāstu, kā pēc 30 laulībā nodzīvotiem gadiem vīrs Ziemassvētkos saka savai sievai: “Mīļā, mans vislabākais notikums ir tavas trešdienas. Es nezinu, ko tu tajās nodarbībās dari, bet kaut kas kļūst skaistāk.” Katrs šāds stāsts ir mana prieka un labsajūtas avots.

Mans talants ir radīt labvēlīgu vidi citu cilvēku talantu plaukšanai. Man patīk dalīties zināšanās, mirdzēt, iedvesmot. Atklāt citiem iespēju, kā kļūt laimīgiem.

 

LA.lv