Veselam
Dzīvesveids

Brīdina par alerģisku vielu gēla un akrila nagos0

Ilustratīvs attēls. Foto – Pixabay

Ādas speciālisti brīdina, ka ķīmiska viela, kas atrodama gēla lakas, gēla un akrila nagos, var izraisīt alerģisku reakciju, ziņo britu sabiedriskā raidorganizācija BBC.

Dermatologi uzsver, ka svarīgi ir cilvēkiem apzināties, ka mākslīgie nagi var izraisīt alerģisku reakciju.

Metakrilāta ķīmiskās vielas var izraisīt nopietnus, niezošus izsitumus jebkurā vietā uz ķermena un nevis tikai uz pirkstu galiem, paziņojusi Britu dermatologu asociācija.

Tā bieži gadās, kad gēls un lakas tiek uzklāti mājas apstākļos bez profesionālām zināšanām. Gēla, akrila un gēla lakas nagi visi satur metakrilātus.

Pētījums liecina, ka vismaz 2,4% cilvēku var skart šāda alerģija. Pētījumā alerģijas pret šīm vielām testi tika veikti 2017.gadā Lielbritānijā un Īrijā 4931 cilvēkam.

Lielākajai daļai pacientu alerģija radās no nagu papildierīcēm, nagu vai skropstu līmes uz viņu ķermeņa, savukārt trešdaļa alerģijas skarto bija paši nagu licēji.

Dermatologi aicina izvairīties no šādu nagu likšanas pašiem mājas apstākļos, kā arī vēlas, lai šīs jomas profesionāļi tiktu vairāk apmācīti.

Alerģiska reakcija var rasties brīdī, kad ķīmiskās vielas saskaras ar cilvēka ādu un rada izsitumus jebkurā ķermeņa vietā, tajā skaitā uz acu plakstiņiem, sejas, kakla un ģenitāliju apvidū. Nagi var palikt vaļīgi, un ļoti retos gadījumos rasties arī elpošanas grūtības.

Alerģija pret šīm vielām tika konstatēta galvenokārt sievietēm.

LA.lv