Veselam
Bērni

Covid-19 laikā bez atbalsta palikuši teju 100 bērni0

Foto: publicitātes

Bērniem ar kustību traucējumiem nepieciešama sabiedrības palīdzība, lai saņemtu drošu rehabilitāciju Covid-19 pandēmijas laikā. Tāpēc rehabilitācijas centrs POGA uzsāk īpašu programmu, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas, ļaus bērniem palīdzēt attālināti. Tehnoloģija “Mollii” bērniem būs ieguvumus arī pēc Covid-19 beigām.

POGA speciālisti sadarbībā ar Zviedrijas uzņēmumu Inervention ievieš atbalsta programmu mājās “Supervaroņa tērps”, kas ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ļaus vecākiem palīdzēt bērniem veikt vingrinājumus.

Bērniem ar kustību traucējumiem ir svarīgi, ka rehabilitācija notiek regulāri un netiktu zaudēts laiks bērnu attīstībai. Pirmie trīs bērni speciālistu uzraudzībā ir izmēģinājuši “Mollii” terapeitiskos tērpus un saņemtās atsauksmes devušas pozitīvu apstiprinājumu programmas ieviešanai.

Īsumā – “Mollii” ir ierīce – terapeitisks kostīms ar 58 elektrodiem, kurus katram pacientam var individuāli pielietot. Speciālisti izmanto datorprogrammu, lai pielāgotu aktīvos elektrodus un to intensitāti (kādi muskuļi jāaktivizē ar strāvas palīdzību). Katra pacienta iestatījumi tiek saglabāti “Mollii” vadības blokā.

“Mollii” ierīci pielieto terapijās cilvēkiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ. “Mollii” var izmantot arī ar spastiskumu saistītu sāpju mazināšanai.

Kostīms tiks lietots mājas apstākļos, speciālists konsultēs attālināti. Viena sesija mājas apstākļos ilgst 60 minūtes, un terapeitiskais efekts ilgts līdz pat 49 stundām. “Supervaroņa tērps” bērniem pieejams 9 izmēros, viena tērpa izmaksa 2200 eiro.

Lea.v4.Final.engsubs from Mollii on Vimeo.

Covid-19 situācijas dēļ ir slēgts rehabilitācijas centrs POGA. Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process. Attālināta rehabilitācija nav iespējama, jo šie bērni bez speciālista tiešas asistēšanas nespēj izpildīt vingrojumus.

Saistītie raksti

Turklāt bērni ar cerebrālo trieku ir Covid-19 riska grupa, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā tas nopietni apgrūtina elpošanu. Tāpēc fizioterapeiti pie šim bērniem nedodas arī mājas vīzītēs, lai pasargātu no infekcijas. Risinājumus rehabilitācijai Covid-19 apstākļos gaida teju 100 mazie pacienti.

Mollii tehnoloģija būs pielietojama arī pēc Covid-19 pandēmijas beigām. Tas ļaus bērniem jo attālākiem lauku rajoniem saņemt palīdzību savās mājās. Tāpat bērniem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar doties uz ambulatoru rehabilitāciju, Mollii nodrošinās iespēju darboties attālināti.

Atbalstīt bērnus ar kustību traucējumiem un ziedot var portālā Ziedot.lv.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
6 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 stundas