Veselam
Netradicionāli

Budistu mūks mācīs, kā rast mieru sevī. Daudzi pasākumi bezmaksas0

Publicitātes foto

No 2. līdz 10. novembrim Latvijā jau otro reizi viesosies Teravādas budistu mūks Džons (John Paramai) no Taizemes, lai dalītos meditācijas mākslā un veicinātu ideju par to, ka miers vispirms meklējams sevī. Šī gada vizītes laikā mūks Džons atklās meditācijas istabu Gaismas telpa Draugiem Group birojā, mācīs meditāciju retrītā Liepupes muižā, kā arī pasniegs vairākas publiskas un privātas sesijas Rīgā.

Pagājušogad mūks Džons Latvijā viesojās decembrī, kopā pa visām sesijām pulcējot vairāk nekā 700 cilvēku Rīgā, Jaunpilī, Ogrē, Cēsīs, Lielvārdē, Zaļeniekos un citās Latvijas vietās. Tāpat arī tika izveidota lieliska sadarbība ar uzņēmumu Draugiem Group, kuru darbiniekiem mūks Džons kopš janvāra ir vadījis meditāciju regulārās ikmēneša sesijās tiešsaistē. Sadarbības rezultātā dzima ideja par meditācijas istabas Gaismas telpa atklāšanu Draugiem Group birojā 2. novembrī. Pagājušajā gadā (skatīt video) mūks Džons Draugiem Group darbiniekiem pasniedza meditācijas sesiju, kā arī vadīja privātas sarunas darbiniekiem par dažādām tēmām.

Meditācijas retrīts Into the East: meditation holidays near the Baltic sea, kas no 2. līdz 5. novembrim norisināsies Liepupes muižā, piedāvās padziļinātāku meditācijas un apzinātības apguvi, īpaši aicinot izprast ieradumu veidošanos. Retrīta laikā dalībnieki pievērsīsies savu ieradumu izzināšanai un ikdienā praktizēs meditāciju un jogu brīvdienu atmosfērā. Vairāk informācijai: http://wpifoundation.org/into-the-east

Pēc retrīta mūkam ir paredzētas vairākas sesijas Rīgā (Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, LU Indijas studiju un kultūras centrā, Kaņepes Kultūras centrā, zināšānu centrā “Zikurāts” u.c. vietās), aicinot meditēt ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kā arī turpinot sadarboties ar dažādām iestādēm un uzņēmumiem Latvijā. Sesijas piedāvās izzināt dažādas tēmas, piemēram, dzīves misija, miera enerģija, klusuma māksla, dzīves ļīdzsvara atrašana u.c. Sesijas ir bez maksas (par brīvprātīgiem ziedojumiem mūka uzturēšanās izmaksu nosegšanai).

 

Sesiju kalendārs
2. novembris (bezmaksas un pret ziedojumiem)

18.00 – 19.30 How to Detox Your Mind? – Digital Freedom Festival
DRAUGIEM GROUP biroja Viesistaba – Ojāra Vācieša iela 6B, Rīga

2. – 5. Novembris (maksas)

“Into the East: meditation holidays near the Baltic sea”
Liepupe Manor

6. novembris (bezmaksas un pret ziedojumiem)

14.00 – 16.00 Tools to Discover Your Mission in Life
Kaņepes Kultūras centrs – Skolas iela 15, Rīga

7. novembris (bezmaksas un pret ziedojumiem)

10.00 – 12.00 Work-Life Balance
DRAUGIEM GROUP biroja Viesistaba – Ojāra Vācieša iela 6B, Rīga

13.30 – 15.30 Miera enerģija un tās nozīme Peace Energy
LU Indijas studiju un kultūras centrs – Baznīcas iela 5, Rīga

8. novembris (bezmaksas un pret ziedojumiem)

14.00 – 16.00 Klusuma māksla The Art of Stillness
Latvijas Nacionālā bibliotēka – Mazā zāle, 4. stāvā

19.00 – 21.00 Apzinātības prakse Mindfulness practice
Zikurāts, Bruņinieku iela 36, Rīga

9. novembris (bezmaksas un pret ziedojumiem)

14.00 – 16.00 Kā savienot pienākumu pildīšanu ar dzīves baudīšanu? Work-Life Balance
Latvijas Nacionālā bibliotēka – Mazā zāle, 4. stāvā

10. novembris (bezmaksas un pret ziedojumiem)

18.15 – 19.45 Teravādas budisms Taizemē: mūka John Paramai pieredzes stāsts
Theravada Buddhism in Thailand: a Story of Monk John Paramai
LU Humanitāro zinātņu fakultāte – Visvalža iela 4a, Rīga, 201. telpa

 

Godājamais John Paramai Dhanissaro ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs. 2017. gada vasarā mūks laida klajā Enlighten Me mobile meditācijas aplikāciju.

Peace Revolution projekts piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, 42 dienu bezmaksas pašattīstības programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā. Tiek organizēti arī retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi Taizemē un citās pasaules valstīs, kur projekta skolotāji Teravādas budistu mūki, kā arī sertificēti meditācijas treneri ļauj apgūt meditāciju un apzinātības praksi un dalās savā dzīves pieredzē.

LA.lv