Veselam
Ārstēšana

Čakša: Stradiņa slimnīcas korpusa būvniecības darbs tomēr pabeigts kvalitatīvi0

VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” jaunais korpuss. Foto – LETA

“Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā korpusa būvniecība bija garš un ļoti sarežģīts posms, tomēr prieks, ka darbs beidzot ir pabeigts, turklāt kvalitatīvi”, šodien PSKUS jaunā korpusa atklāšanā teica veselības ministre Anda Čakša.

Viņa ir gandarīta, ka tik vērienīgu projektu Stradiņa slimnīca var ne tikai iesākt, bet arī pabeigt.

Pēc Čakšas paustā, jaunā korpusa pabeigšana ir nozīmīga visiem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī esošajiem, bijušajiem un topošajiem slimnīcas darbiniekiem.

Vienlaikus ministre norādīja, ka šī ēka būs arī nozīmīga, jo slimnīca ir bāze zinātnei un jaunajiem ārstiem un māsām.

Čakša piebilda, ka šīs ēkas pabeigšana ir tikai sākums, veselības aprūpei vēl tāls ceļš ejams – jāturpina projekta nākamais posms, jārod papildu finansējums veselības aprūpei, jāpalielina mediķu algas un jāievieš e-veselības sistēma.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga norādīja, ka turpmāk gan pacienti, gan slimnīcas darbinieki varēs atrasties ērtā, mūsdienīgā un tehnoloģiski aprīkotā ēkā. Kaut arī jaunā korpusa būvniecība bija sarežģīts un grūts posms, turpmāk personāls varēs strādāt motivētāk iedvesmojošā vidē.

Kā aģentūrai LETA teica Stradiņa universitātes Klīnisko pētījumu daļas vadītājs Dainis Krieviņš, slimnīcas darbinieki no jaunajām telpām sagaida, ka vieglāk un ērtāk būs gan pacientiem, gan arī personālam. “Protams, nevar gribēt, ka vieglāk būs no pirmās nedēļas, jo gan ārstiem, gan personālam ir jāpierod pie jaunajām telpām,” skaidroja Krieviņš.

Viņš norādīja, ka beidzot slimnīcai ir jaunas telpas, saprotama kustība, tāpat turpmāk pacientiem būs ērti apsēsties un mediķiem ērti komunicēt, tāpat mediķiem būs patīkami pieņemt pacientus. Pēc viņa domām, ieguvumi no jaunajām telpām būs arī labsajūta, kas neesot mazsvarīga.

Vienlaikus Krieviņš sacīja, ka būs interesanti uzzināt arī pacientu domas par jaunajām telpām, bet mediķi noteikti būšot priecīgi, arī tāpēc, ka telpās būs jauna elektroniska sistēma, kas varbūt sākumā apgrūtinās, bet pēc tam atvieglos mediķu darbu.

Klīnisko pētījumu daļas vadītājs skaidroja, ka ēkas pirmais stāvs būs ambulatorajiem pakalpojumiem, kā arī radioloģiskajiem izmeklējumiem, pārējos stāvos būs internā medicīna, reimatoloģija, endokrinoloģija, gastroenteroloģija, otolaringologi, kā arī urologiem. Virkne specialitāšu, kas līdz šim bijušas nožēlojamā stāvoklī, iegūs jaunas telpas, piebilda Krieviņš.

Kā informēja slimnīcā, korpusa pirmajā kārtā tika uzbūvēti trīs korpusi – pirmais, otrais un sestais. Turpinoties būvniecībai tiks uzcelts arī trešais, ceturtais, piektais, septītais un astotais korpuss.

Ēkas pazemes līmenī atrodas darbinieku ģērbtuves, Centrālā sterilizēšanas nodaļa un tehniskās apkopes telpas. Tāpat būtisks jauno telpu ieguvums ir savienojošie tuneļi ar blakus esošajiem korpusiem, tostarp uz Neatliekamās medicīnas centru un citām nodaļām.
Tāpat uzcelta atsevišķa ēka jeb energobloks, kas nodrošinās autonomu slimnīcas elektroapgādi un modernākās inženiertehniskās tehnoloģijas ēkas pārvaldībai, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas.

Šodien poliklīnikas apmeklētāji ārstu konsultācijas saņems jaunajās telpās, turklāt darbu sāks arī pacientu plānveida uzņemšana, informēja slimnīcā.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 87 435 723 eiro, no kura 24 076 323 eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda. Jaunajās telpās atrodas poliklīnika, diagnostiskā radioloģija, plānveida pacientu uzņemšana, laboratorija, manipulāciju telpas, uroloģijas, endokrinoloģijas, reimatoloģijas, otorinolaringoloģijas, nefroloģijas, gastroenteroloģijas un endoskopiju nodaļas. Klīnisko nodaļu darbs tiks sākts jaunajās telpās pakāpeniski, saņemot un uzstādot visas nepieciešamās iekārtas.

LA.lv