Veselam
Ārstēšana

Centralizētu valsts pārraudzītu zāļu pieejamības sistēmu aptieku līmenī0

Foto:LETA/Evija Trifanova

Lai uzlabotu zāļu pieejamību un iedzīvotāji varētu ērti noskaidrot aptiekas, kurās ir pieejamas tiem nepieciešamās zāles, “Mēness aptieka” ir izstrādājusi zāļu meklētāju.

Tas pieejams ikvienam iedzīvotājam „Mēness aptieka” mājaslapā un aplikācijā, kurā vajadzīgās zāles iespējams arī rezervēt.

Zāļu pieejamība un krājumi „Mēness aptiekā” ir publiski un ikvienam redzami.

Zāļu meklētājs nodrošina pilnu caurspīdīgumu par “Mēness aptiekās” pieejamajām zālēm un to krājumiem. Ierakstot meklētajā zāļu nosaukumu, tiek uzrādītas aptiekas, kurās prece ir, kā arī katrā aptiekā pieejamais atlikums. Meklētājā norādīts, kā sazināties ar aptieku un rezervēt sev vajadzīgās zāles.

Dmitrijs Juskovecs, AS „Sentor Farm apteikas” valdes priekšsēdētājs: “Zāļu meklētāju „Mēness aptiekām” izstrādājām ilgā laika periodā, sekojot iedzīvotāju paradumiem un vajadzībām. Izejot no ārsta kabineta, pacientam ir jāzina, kur visātrāk un visērtāk saņemt sev nepieciešamās zāles.

Šis ir risinājums pacienta ērtībām! Latvijas iedzīvotāju interesēs būtu, ja šāds zāļu meklētājs būtu visām Latvijā strādājošām aptiekām, tā nodrošinot caurspīdīgumu par aptiekās pieejamajiem medikamentiem un to krājumiem. Mēs iedzīvotāju interesēs rekomendējam zāļu pieejamības pilnīgu redzamību aptiekās ieviest valsts līmenī un šādu pakalpojumu organizēt centralizēti“.

Saistītie raksti

Visbiežāk iedzīvotāji zāļu meklētāju izmanto, lai nebūtu fiziski jādodas no aptiekas uz aptieku, meklējot vajadzīgās zāles. Iespēju rezervēt preci iedzīvotāji pagaidām izmanto retāk, galvenokārt gadījumos, ja konkrētās aptiekas krājumā ir pāris oriģinālu.

Pieejamību var noskaidrot visās aptiekas preču kategorijās – recepšu, bezrecepšu, kompensējamām un nekompensējamām zālēm, uztura bagātinātājiem, kosmētikai un citām precēm.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
5 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN? 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Aptaujā noskaidrots, cik daudz iedzīvotāju nav ņēmuši kredītus
38 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
2 stundas