Veselam
Dzīvesveids

Pirts ar daudz daudz ceriņiem… Kuri ir dziednieciski? 0

Foto – LETA

Ja ceriņš zied, tad ar lielu dāsnumu. Pavasarī notiek īpašā rituālā mīlestības jeb ceriņu pirts. To kurina diviem mīlošiem cilvēkiem. Rituālai pirtij sarūpē ļoti daudz ceriņa ziedvālīšu. Ar tām izrotā pērtuvi, kuplākās ziedkopas izvieto uz lāvas.
“Uzskata, ka dziednieciski ir tikai zilie, tā dēvētie vecie ceriņi, bet esmu lietojusi dažādus, un efekts līdzīgs,” uzsver Ivita Pičukane, praktizējoša pirtniece Krimuldas pagasta Ziedleju pirtī, Pirts skolas un LU Medicīnas fakultātes pasniedzēja.

Kad ķermenis attīrīts un izpērts, ārpus pērtuves vai mērenā temperatūrā saklāj krāsainu ceriņu palagu, lai var gremdēties smaržā, kas apņem visu.

Ar ceriņziedu slotām var pērt. Jāņem vērā, ka slotas ir diezgan smagas, jo ziedi ir ūdens bagāti. Perot tie arī šķīdīs uz visām malām.

Ziedvālītes var likt arī uz čakrām, ķermeņa bioloģiski aktīvajām zonām. Ir labi, ja izdodas savākt ceriņus, kas atbilst čakru krāsām. Piemēram, uz kakla zonas liek gaiši zilo ceriņu, uz saules pinuma – bāli dzeltenīgo, bet pie galvas virspuses novieto violeto ziedkopu. Katra krāsa nes savas vibrācijas, atšķirīgi ietekmē.

Ko spēj dot?

Ceriņš spēj cilvēkam sniegt vairākus labumus. Tas ir sīkstums, izturība, spēja pielāgoties. Vēl viens labums ir skaistums. Ziedošam ceriņkrūmam neviens nevar vienaldzīgi paiet garām.

Šādā pirtī pāris smeļas mīlestību. Tas ir augstākās mīlestības spēks, ko katrs no pāra saņem sev, lai pēc tam dotu otram. Tā mīlestība vairojas, pieaug spēkā.

Zilos ziediņus var sažāvēt, izmantot tējā vai pievienot pirts skrubim. Tēja attīra organismu, turklāt vairo prieka un laimes izjūtu.

Ceriņa ziedus izmanto ādas atveseļošanai, locītavu slimību mazināšanai, kā arī tad, ja ir reimatisms un plaušu slimības.
Jauno dzinumu slotiņas var saglabāt ziemai, ar tām izper kājas – ceriņš labvēlīgi ietekmē vēnu veselību. Lapās un ziedos atrodama rūgtviela, kas mazina sāpes.

Labāk ceriņu izmantot jauktajās slotās, liekot kopā ar citu koku zariem, jo tā lapas ir par trauslu. Monoslota labi noder karsēšanai un vēdināšanai, kā arī kompresēm.

 

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Valsts lielākajā daļā valda viegls sals; vietām apledojuši ceļi
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Māra Libeka: “Necepieties”, viss būs kārtībā!
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Breksita cīņas turpinās
1 stunda