Veselam
Dzīvesveids

HELSUS Jelgavā sestdien varēs izglītoties par ģimenes spēcināšanu un veselību0

Publicitātes foto

Jelgavas Uzvaras parkā 19. maijā visas dienas garumā norisināsies veselības un garīgā dzīvesveida festivāls “HELSUS 2018”. Šogad tā vienojošais temats saistīts ar valsts jubileju: “Saime simtgades ceļos”. Festivāla laikā tiks runāts par saimes labklājību, ģimenes spēcināšanu, bērniem, dzimtas saknēm, tradīcijām. Tomēr festivāla galvenais mērķis paliek nemainīgs – sniegt zināšanas, dāvāt dažādas prakses un ierādīt veidus, kā padarīt dzīvi apzinātāku, veselīgāku un saskanīgāku.

 

Mūsu vērtība – ģimene

Šogad festivāla darbība norisināsies gan uz lielās “HELSUS” skatuves, gan 28 dalībnieku teltīs, kur no pulksten desmitiem rītā līdz pat vieniem naktī apmeklētāji varēs klausīties lekcijas, uzdot jautājumus un piedalīties dažādās nodarbībās un meistarklasēs.

Festivāla organizators ir “Moreno institūts” Latvijā, kas nodarbojas ar psihodrāmas, sociometrijas un grupu psihoterapijas apmācību un popularizēšanu. Tā pārstāve Aiga Alksne stāsta: “Šogad festivālā vairāk pievērsīsimies attiecībām ģimenē, tam, kā veidot tās labākas, jo ģimene taču ir mūsu vislielākā vērtība. Piemēram, geštaltterapeiti dienas laikā izsekos visiem cilvēka dzīves posmiem no dzimšanas līdz pat pēdējam elpas vilcienam.” Būs arī atsevišķas darbnīcas bērniem, lekcijas sievietēm un vīriešiem, dažādas attiecību meistarklases, kurās, piemēram, varēs iepazīties ar ilgstošu un stabilu attiecību uzturēšanas veidiem un iemācīties nesaasināt konfliktus. Uz lielās skatuves norisināsies diskusija par ģimenes lomu un vērtībām mūsdienās. Tajā piedalīsies “Zvannieku” ģimenes mamma Sandra Dzenīte-Cālīte, psiholoģe un divu bērnu māmiņa Evita Štāla un pretrunīgi vērtētais psihoterapeits Viesturs Rudzītis, kurš festivāla laikā iepazīstinās dalībniekus arī ar hipotēzēm par sievišķības un vīrišķības arhetipiskajiem pamatiem.

Netiks aizmirsts arī festivāla moto: “Ķermenis, dvēsele un veselība”. Daudzās istabās un veselības pieturās norisināsies jogas nodarbības kundalīni jogas pasniedzējas Agates Vucinas vadībā, Inga Gromova ierādīs sejas jogu, Maijas Kadiķes nodarbībās notiks tikšanās ar Sargeņģeli, bet Agritas Jērumas meistarklasē visas dienas garumā varēs iepazīt dabīgu smaržu gatavošanas noslēpumus. Būs arī praktiskās pirtniecības un veselīga dzīvesveida skola, kurā mācīs sistēmisku pieeju veselības uzturēšanā un atjaunošanā ģimenē, to, kā mazāk slimot, vairāk līksmot un ilgāk dzīvot. Šogad festivālā īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, jo dažādas atrakcijas, darbnīcas, meistarklases un konkursi domāti tieši mazajiem apmeklētājiem.

 

Vakarā ieeja brīva

“Tā kā sestdien visā Latvijā noris Muzeju nakts pasākumi, arī mūsu festivālā no astoņiem vakarā līdz vieniem naktī apmeklētājiem ieeja būs par brīvu. Varēs paspēt vēl daudz interesanta dzirdēt un redzēt, bet plkst. 23 sāksies brīnišķīgs pasākums – gongu nakts “Meditatīvs ceļojums mūža gadalaiku skaņās”. Skanēs ne tikai gongi, bet arī kotomo, kokle, dažādas bungas, zvani, kristāla dziedošie trauki, flautas un daudzi citi instrumenti,” saka A. Alksne.

Vakarā daudzas nodarbības paredzētas pieaugušajiem – pāriem un pārīšiem. Tieši plkst. 20 sāksies Dimantras Antras lekcija par seksuālo veselību, pie Ritas Lasmanes varēs rast atbildes uz jautājumu, ko attiecībās sievietes un vīrieši vēlas no sava partnera, kā arī apgūt erotiskās masāžas pamatus, bet nodarbība “Ģimenes hiroloģija. Kosmoss plaukstā” pie Aleksandra Bezpalova palīdzēs izprast plaukstas un pirkstu formas saistību ar planētām, atrast tajā ģimenes, laulību un bērnu līnijas un zīmes.

Jāpiebilst, ka šis būs jau trešais festivāls “HELSUS”, kas notiek Jelgavā (pirmais bija 2015. gadā Lucavsalā Rīgā), un ik gadu risinās ar Jelgavas pilsētas un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” atbalstu. Festivāla nosaukums “HELSUS” cēlies no angļu valodas vārda “Health”, kas tulkojumā nozīmē veselība.

Festivālā “HELSUS” piedalīsies arī žurnāla “36,6°C” žurnālistes un eksperti. Lūk, žurnāla telts nodarbību plāns.

LA.lv