Veselam
Dzīvesveids

Cik lielā grupā nūjot un vai ilgi jāmācās0

Foto – Pixabvay.com

Turpinām izzināt nūjošanu.

Cik lielā grupā nūjot?

ilggadēja nūjošanas instruktore un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas asociētā profesore Baiba Smila neatbalsta nūjošanu lielās grupās, jo dažādi ir cilvēku soļu garumi, nūjošanas temps, ātrums. “Grupā ir labi iemācīties pamatus, satrenēties pareizai nūjošanai, bet pēc tam labāk iet vienam. Tas ir individuāls sports – līdzīgi kā skriešana. Protams, labi, ja skrējējam izdodas atrast sparinga partneri, ar kuru labi sader, vai nūjotājam – draugu vai domubiedru.”

Nūjošanas treneres, kuras ikdienā strādā ar grupām, stāsta par optimālo skaitu kopā iešanai. Lelde Vancoviča uzskata, ka nevajadzētu būt vairāk par astoņiem nūjotājiem, lai treneris varētu visus pārredzēt, pievērst uzmanību nūjošanas tehnikas izpildei. Ar desmit gadu ilgo treneres pieredzi Lelde gan vada arī 16–18 dalībnieku grupas, plānojot treniņu tā, lai kopā labi justos gan iesācēji, gan pieredzējuši nūjotāji.

Arī Linda Andrusa uzsver – nopietni mācot nūjošanas tehniku cilvēkiem bez priekšzināšanām, grupā nevajadzētu būt vairāk par 8–10 dalībniekiem. “Nūjošanas pārgājienā, kad ejam ilgāk, lielāka grupa pati sairst mazākos pulciņos pa 3–4 gājējiem, kam līdzīgs ātrums un intereses.”

Cik nodarbībās var iemācīties nūjot?

Lelde Vancoviča uzsver, ka sākumā noteikti vajag trenera padomus, lai uzreiz iemācītos pareizi nūjot, jo pēc tam ir grūti izlabot pašmācības ceļā iestrādātos nepareizos kustību stereotipus.

Nūjošanas trenere Liene Sondore uzskata, ka vajag vismaz desmit nodarbības ar instruktoru. Protams, gadās apķērīgi ļaudis, kuri nūjot iemācās, piemēram, piecās reizēs, un pēc tam jau tehniku slīpē paši.

Baiba Smila uzsver, ka priekšstatu par nūjošanas tehniku var radīt arī vienā individuālā nodarbībā. Arī tad, ja strādā ar grupu (15–30 dalībnieku), bet tam vajadzīgs ilgāks laiks – vismaz pusotra vai divas stundas.

Lai iemācītos nūjošanas tehniku, vajag kādas trīs nodarbības, taču viss atkarīgs no cilvēka iepriekšējās pieredzes, koordinācijas, fiziskās sagatavotības un veselības stāvokļa.

Linda Andrusa pārliecinājusies, ka labai pamatu apguvei grupā parasti nepieciešamas 8–10 akadēmiskās stundas. Mācot individuāli, tehnikas pamatprasmes izdodas ierādīt ātrāk. “Priekšstats, ka nūjošanu var apgūt 20 minūtēs, gan ir maldīgs!” uzsver Linda.

 

Lasiet arī: Nūjošana – ja to dara pareizi, gan atbrīvojas, gan trenējas

LA.lv