Veselam
Dzīvesveids

Cilvēka mūžam nav robežu, izpētījuši zinātnieki 0


Indonēzijas pilsonis Sodimejo, kurš šajā pasaulē nodzīvojis jau 145 gadus.
Indonēzijas pilsonis Sodimejo, kurš šajā pasaulē nodzīvojis jau 145 gadus.
Foto – EPA/LETA

Lielbritānijā iznākošā žurnāla “Nature” jaunākajā numurā norādīts, ka pēdējo 50 gadu cilvēka mūža garuma izmaiņu datu atkārtota rūpīga analīze likusi zinātniekiem nākt pie slēdziena, ka, lai arī cilvēka mūžs kopš cilvēces pirmsākumiem pastāvīgi pagarinās, tas vēl nav sasniedzis maksimumu, kā tas bija apgalvots līdzīgā pētījumā pirms gada, kad amerikāņu zinātnieku grupa no Ņujorkas Alberta Einšteina Medicīnas koledžas kā cilvēka mūža robežu noteica 114,9 gadus.

Vairākumam dzīvo būtņu uz Zemes ir zināms maksimālais bioloģiskais vecums. To sasniedzot, šīs būtnes mirst.

Zinātnieku vidū pēdējos gados notiek aktīvi strīdi, vai cilvēks pieder mūžā ierobežoto būtņu pulkam vai tomēr ne. Žurnālā “Nature”, kas seko disputam, tagad publicēts Vācijas Maksa Planka Demogrāfisko pētījumu institūta profesora Džeimsa Faupela viedoklis, ka cilvēka mūža robežas pārsniedz 120 gadu vai arī, iespējams, to nav vispār.

Cilvēces rītausmā ļaudis dzīvoja 20 – 30 gadu, bet mūsdienās pasaulē vidējais mūža ilgums ir virs 60 gadiem, kamēr valstīs ar attīstītu medicīnisko pakalpojumu līmeni, piemēram, Japānā, arī vairāk par 80.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv