Veselam
Ārstēšana

Circene un Keris par e-veselības izmeklēšanas komisiju: Tā ir liekulība un kārtējā naudas izšķērdēšana0


Valdis Keris, Dr. habil. med., Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs
Valdis Keris, Dr. habil. med., Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs
Foto – Karīna Miezāja

“Tā ir naudas šķērdēšana. Šāda komisija ir vienkārši liekulība un divkosība. Šī komisija neko nevar atrisināt,” bijusī veselības ministre Ingrīda Circene apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) aicinājumu izveidot parlamentāro izmeklēšanas komisiju e-veselības neveiksmīgās ieviešanas izvērtēšanai un vainīgo personu identificēšanai.

Circene uzskata, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijas kopumā ir neefektīvs instruments. “Es biju vairāk kā 20 gadus aktīvajā politikā. Ne reizi šajos 20-25 gados neviena parlamentārā komisija ne reizi neko nav konstatējusi,” sacīja Circene.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris arī ir pārliecināts, ka šādas komisijas izveidošana būtu līdzekļu izšķērdēšana: “Šīs sistēmas radīšanai jau tāpat daudz līdzekļi ir izšķērdēti ekonomiski nelietderīgi. Šķērdēt vēl papildus valsts līdzekļus, lai vairākus mēnešus visas iesaistītās puses varētu rādīt ar pirkstiem viena uz otru… Diez vai tas būtu racionāli.”

Keris arī norādīja, ka Veselības ministrijai jau ir informācija par to, kurš ir atbildīgs par katru e-veselības izveides procesa daļu. “Ministra Belēviča darbības laikā jau tika noskaidrots, kurš, kurā etapā, ko ir izdarījis vai nav izdarījis. Es pieļauju, ka ministrijai visi šie dati ir pieejami,” skaidroja Keris. Tāpēc atsevišķa komisija neesot vajadzīga.

Gan Circene, gan Keris uzskata, ka e-veselības izvērtēšanu vajadzētu uzticēt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai. “Komisijas priekšsēdētāja Barčas kundze jau ir teikusi, ka šī komisija ir gatava lietu izskatīt, uzaicināt un uzklausīt visas iesaistītās puses, lai noskaidrotu, kādi kuram ir bijuši nopelni. Tas ir iespējams, un tas valstij izmaksās daudz lētāk,” raidījumā sacīja Keris.

LA.lv