Veselam
Dzīvesveids

Dabai draudzīga sievietes higiēna 0

Foto – Shutterstock

Lasītāja jautā: “Man apnicis lietot paketes, kas katru mēnesi jāpērk un jāizmet atkritumos. Turklāt no tajās esošajām ķimikālijām rodas iekaisumi un izsitumi. Savukārt tamponi un menstruālās piltuves man sagādā diskomfortu. Kādas vēl varētu būt alternatīvas, lai ietaupītu līdzekļus, nekaitētu dabai un sev?”

“Ja sievietei rūp daba, tomēr pie piltuvēm pierast nespēj, ir pieejamas citas alternatīvas, piemēram, mazgājamas auduma paketes,” atbild ārstu prakses Quartus un klīnikas ALma ginekoloģe, Rīgas 1. medicīnas koledžas lektore Sigita Bukolovska.

Izvēloties šādu variantu, jādomā par to, kā paketes tiks nomainītas un uzglabātas. Ja tās jāmaina ārpus mājām, netīrā pakete jānēsā līdzi somā tai paredzētā iepakojumā. Savukārt mājās pakete jāmazgā un kaut kur jāžāvē. Agrāk sievietēm tā bija ierasta lieta, bet mūsdienās mājinieki varētu nesaprast, kāpēc jāmazgā paketes, ja veikalā var nopirkt vienreizlietojamās un pēc tam izmest.

Ja paketes tiek mazgātas, no higiēnas viedokļa problēmām nevajadzētu būt. Agrāk tas šķita pavisam dabiski. Arī pirmās paketes bija no dabiska papīram un vatei līdzīga materiāla. Pagājušajā gadsimtā, kad izmantoja auduma materiālus, tos mazgāja un pēc tam izgludināja papildu dezinfekcijai. Auduma ieliktnīšus gan nav ieteicams gludināt, jo tiem ir mitrumnecaurlaidīgs slānis, bet var žāvēt saulē, kas arī dezinficē. Lai tie būtu tīri, pietiek ielikt aukstā ūdens peldē (auksts ūdens vislabāk izņem asiņu traipus) un pēc tam izmazgāt veļas mašīnā 60 grādu temperatūrā.

Latvijā dabiskos ieliktnīšus var iegādāties interneta veikalā muki.lv.

 

 

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
15 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 2
3 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
2 stundas