Veselam
Dzīvesveids

Dabīgas receptes skaistumam un organisma attīrīšanai no aromterapeites Ingas Nemšes0

Foto – Shutterstock

Receptes sejas ādas attīrīšanai

Foto – Shutterstock

Pavasarī līdzās brīvības sajūtai gaisā, sirdī un ķermenī mēdz būt arī pazemināta enerģija. Kā to atgūt? Reizēm nepieciešams pavisam maz – tikai gādīgas rūpes par sevi – lai sejā atplauktu dzīvesprieks un organisms “pārkārtotos” un atjaunotu savus resursus, kas viņā noteikti mīt!

Aromterapeite un dabīgās kosmētikas izgatavotāja Inga Nemše dalās ar dažām vienkāršām, taču ļoti efektīvām receptēm – skaistumam, enerģijas atjaunošanai un ķermeņa attīrīšanai – gan fiziski, gan enerģētiski.

Mālu maska

Ir ļoti vērtīgi ik pa laikam sejas ādu attīrīt ar mālu masku. Sausai sejas ādai labāk derēs baltie māli, bet taukainai, kombinētai vai problemātiskai ādai – zaļie māli. Zaļo mālu maska ļoti labi palīdz aknes gadījumā. Ēdamkaroti mālu pulvera sajauc ar avota ūdeni vai hidrolātu (ziedūdeni) tā, lai veidotos skābam krējumam līdzīga konsistence. Šim maisījumam var piepilināt divus līdz trīs pilienus ēteriskās eļļas, piemēram, tējas koka, lavandas vai ģerānijas, var pievienot arī nedaudz bāzes eļļas, piemēram, pustējkaroti smiltsērkšķa vai džodžobas eļļas. Iegūto maisījumu klāj uz sejas ādas, izņemot acu zonu un lūpas. Pēc 15 minūtēm seju noskalo ar remdenu ūdeni. Procedūras noslēgumā sejas ādu vēlams notīrīt ar kādu hidrolātu, lai sabalansētu ādas pH līmeni.

Auzu skrubis

Sastāvdaļas:

1 ēdamkarote auzu pārslu
1 ēdamkarote mandeļu
1 ēdamkarote kaltētu apelsīnu miziņu (vēlams – bioloģiski audzētu apelsīnu)

Pagatavošana:

Sastāvdaļas (katru atsevišķi) maļ kafijas dzirnaviņās, līdz iegūst pulverveida konsistenci. Visas samaltās sastāvdaļas sajauc un iegūto maisījumu izmanto sejas ādas attīrīšanai. Pagatavotā pulvera pietiks vairākām reizēm.
Apļveida kustībām ar skrubja palīdzību attīra samitrinātu sejas ādu. Pirms lietošanas konkrētajai reizei paredzēto skrubja pulveri var sajaukt ar nedaudz piena – tad skrubis labāk klāsies. Pēc noskrubēšanas sejas ādu noskalo ar vēsu ūdeni.

Kokosa eļļas maska matiem

Matu augšanu un atjaunošanos veicina kokosa eļļa. To var iesmērēt galvas ādā, vienlaikus veicot arī galvas masāžu. Tad uzliek dušas cepurīti un aptin galvu ar dvieli. Ar šādu matu masku var pastaigāt vairākas stundas (vai pat iesmērēt eļļu matos uz nakti). Pēc tam matus izmazgā ar šampūnu.

Palīdzēsim organismam izvadīt toksīnus

Lai attīrītu organismu, katru vakaru pirms gulētiešanas iesaku lietot (ko daru arī pati) pa pustējkarotei trifalas pulvera, tam uzdzerot pēc iespējas karstāku ūdeni. Šis pulverītis sastāv no trīs ājurvēdiskiem augļiem, un ir pat teiciens: “Kas lieto trifalu, dzīvo simts gadus”. Dažiem gan šis pulverītis var šķist pārāk rūgts. No savas pieredzes iesaku arī skudrukoka mizas pulveri, kas veiksmīgi uzveic sēnītes un vīrusus. No Latvijas produktiem lielisks pavasara attīrīšanās kūres līdzeklis ir bērzu sulas.

 

Kā atjaunot enerģijas krājumus?

Inga Nemše spēkus gūst, dodoties pie dabas: “Ikdienā tā ir pastaiga ar suni tuvējā mežā, brīvdienās – rosīšanās laukos. Ja ir pamatīgs spēku izsīkums, tad palīdz vanna ar Himalaju sāls un ēterisko eļļu piedevu, reizēm noder mantru klausīšanās (iesaku “Deva Premal” un “Miten” iedziedātās mantras – tās ir ļoti skaistas), kā arī mandalu krāsošana”. Katrs cilvēks var atrast sev piemērotāko tīkamo nodarbi, kas palīdz atgūt spēkus, ir tikai jāieklausās savā sirdī un jāvadās pēc iekšējās balss.

LA.lv