Veselam
Sekss

Dakter, sagādājiet man orgasmu! Mītiem apvītais Lielais “O!”0

Foto: shutterstock.com

Autore: ārste – psihoterapeite, seksoloģe Tatjana Ivanoviča (Mjačina)

Reiz dzīvoja meitene, nodarbojās ar seksu, masturbēja, sasniedza orgasmus un ne par ko neuztraucās un nebēdājās. Te pēkšņi, uzzinājusi, ka mēdz būt ne tikai orgasms, bet Lielais “O!”, viņa sāka meklēt veidus, kā to sasniegt. Jo citādi viņa ir nepilnvērtīga sieviete, brāķis. Un, kā jums šķiet, no kura viņa to uzzināja? Pareizi, no sava vīrieša, kurš pēc seksa paziņoja apmēram sekojošo: “Nu, nezinu, nezinu! Visām sievietēm ar mani pirms tevis bija Lielais “O!”, nekādu problēmu. Esmu pieradis, ka sieviete beidz tā un ne citādi! Bet tev orgasma (vaginālā/klitora/slapjā) nav vispār?! Ej, pārbaudies, ar tevi kaut kas nav kārtībā!”

Nav grūti uzminēt, kas notiek tālāk. Meitene, ticot savai mazvērtībai, sāk meklēt, kur iegūt šo Lielo “O!”; iziet visus iespējamos apmācības kursus, tonnām lieto burvju tabletes, meklē atbildes sieviešu forumu bezgalīgajos plašumos, bet labāk nekļūst! Pakāpeniski “sievietes mazvērtības vīruss” dara savu. Pašapziņa samazinās, cieš attiecības ar partneri, pasliktinās jau tā neharmoniskais sekss. Uzrodas vai pieaug bailes savu vīrieti zaudēt. Līdz milzīgiem apmēriem attīstās vainas izjūta – “es nespēju sniegt viņam pilnvērtīgu seksu”. Jo tālāk, jo trakāk…

Tad šādā vai gandrīz šādā stāvoklī meitene ierodas pie manis. Izlaidīsim sīkākas anamnēzes detaļas.

Jebkura seksuāla problēma neaprobežojas tikai ar “apakšējā stāva” zonu. Šī problēma ir daudz plašāka: tā ir attieksme pret sevi, attiecības ar partneri un daudz kas cits. Apkopojot problemātiskās jomas, norādīšu, kas “sāp” meitenei un ar ko patiešām ir nepieciešams strādāt:

• Sievietes pašnovērtējums
• Nespēja pieņemt sevi, savu ķermeni/seksualitāti
• Tieksme novirzīt otrajā plānā savas vajadzības un vēlmes
• Attiecības ar vīriešiem
• Attiecības ar pašreizējo partneri, ja tāds ir
• Attiecības ar tēvu un/vai māti bērnībā
• Vainas izjūta
• Bailes, īpaši bailes no vientulības/bailes no atraidījuma,
• Bailes neattaisnot cerības (nosaucu kā atsevišķu punktu),
• Vēl citas.

Pirms pieņemt lēmumu apmeklēt speciālistu, vajadzētu “ieslēgt smadzenes”. Varbūt tas palīdzēs un nemaz nebūs jātērē nauda.

Nedrīkstam aizmirst, ka mēs visi esam pārslogoti ar informāciju. Turklāt viss tiek komercializēts.

Ir zināms teiciens, ka patiesībā celulīta nav. To “atklāja” pretcelulīta līdzekļa izgudrotāji.

Visa pārdošana balstās uz vajadzību, pieprasījuma apmierināšanu. Un, ja kāds tās neapzinās, viņam noteikti uz to jānorāda, “jāatver acis” par produkta vai pakalpojuma nepieciešamību. Tu to vēlies, tikai vēl to nezini! Un tirgotāji cenšas: “Jums vēl nav bijis vaginālais (strūklas) orgasms? Kā tu vari bez tā dzīvot, kā tavs vīrietis jau nav tevi pametis?! Nāc pie mums uz kursiem (nopērc mūsu burvju kapsulas), un būsi laimīgs!”

Mums jāatceras, ka tavs vīrietis arī dzīvo tajā pašā informācijas laukā. Viņš var patiesi uzskatīt, ka nav vainīgais, kurš nepietiekami iepazinis tavas erogēnās zonas (varbūt tu pati neko viņam par tām neesi teikusi – ja nu pēkšņi apvainojas vai par TO runāt vispār ir neērti), esi tu, nevis viņš pats, jo tu esi nepilnvērtīga sieviete, kura nespēj piedzīvot Lielo Orgasmu.

Tad nu uzzināsim NORMAS jēdzienu. Citēju: “Orgasma sajūtu intensitāte sievietēm var atšķirties pat ar vienu partneri, atkarībā no vecuma, pieredzes, glāstu veida, menstruālā cikla fāzes, kontracepcijas metožu izmantošanas”.

A.Svjadošs (1984) izšķir šādus orgasma veidus.

I. Pēc izcelsmes avota: 1) koitālais; 2) ekstrakoitālais (pollūcijas, masturbācijas, miokompresijas, petinga, nejaušais).
II. Pēc lokalizācijas: 1) klitora; 2) maksts; 3) neskaidras lokalizācijas.
III. Pēc ilguma: 1) īslaicīgs; 2) ilgstošs (viļņveida); 3) vienreizējs; 4) vairākkārtējs.
IV. Pēc intensitātes: 1) spēcīgs; 2) mērens; 3) vājš.”

Visi!!! Tie visi ir – NORMA! Turklāt ir arī tā saucamā bauda bez orgasma un tā arī ir norma!

P.S. Lielais “O!” ir tikai daļa no “nepilnvērtīgo” meiteņu lūgumiem. Starp tiem, piemēram, ir šādi: lai es varētu izmēģināt seksu ar meiteni; lai es nebaidītos no anālā seksa; lai man nebūtu pretīgi nodarboties ar grupveida seksu; lai man nekļūtu nelabi orālā seksa laikā; mans draugs vēlas BDSM, bet mani pārklāj auksti sviedri, tikai iedomājoties par to.

Bet es to negribu, to grib mans vīrietis. Un, ja es to nevaru viņam sniegt, tad esmu nepilnvērtīga sieviete!

Meitenes, atcerieties: Gultā jūs varat darīt visu, ja to darot komfortabli jūtas abi (visi) partneri. Katra pāra pieņemamības diapazons ir individuāls. Bet, ja ir “spēle vienos vārtos”, tad jātiek skaidrībā par savām attiecībām.

 

Avots: psy-practice.com

LA.lv