Veselam
Dzīvesveids

Deviņi bīstamākie sporta veidi0

Foto no fullpicture.ru

Arī senči pietuvojās spēka robežām

Ir zināms, ka cilvēces vēsturē jau mūsu senčiem bijuši savi ekstremālie sporta veidi un neprātīgas spēles. Ja paskatās apkārt, nekas nav mainījies – mums joprojām patīk sevi izaicināt bīstamos pārbaudījumos, tuvojoties cilvēka spēju robežām. Lūk, deviņi, iespējams, bīstamākie sporta veidi.Klifdaivings


Šis sporta veids nav domāts tiem, kuri baidās no augstuma: klifdaiveri lec jūrā no klintīm. Šī sporta veida vienkāršība ir tā atslēga un reizē bīstamība, ar kuru ikvienā lēcienā sastopas katrs daiveris! Traumas var rasties no atsitiena pret klinti vai ūdeni, ja nepareizi izpilda lēcienu.


„Hoi Phet”

Nav pārliecības, ka to vispār var saukt par sporta veidu, bet šī nodarbe patiešām ir bīstama. Spēle notiek kādā Vjetnamas ciematā, kurā visi iedzīvotāji sanāk kopā un sāk spēli, kas ietver hokeja un kriketa apvienojumu kombinācijā ar vardarbību.

Pasaules čempionāts sievu nešanā

Neapšaubāmi spilgts, jautrs un ļoti traumatisks “sports”, kur kritieni notiek ļoti bieži.

„Tough Guy Challenge”

Notikumi norisinās Anglijā, Volverhemptonā. Spēlē vajadzīgas karstas ogles un minimāls apģērba daudzums, kas padara norisi jo īpaši bīstamu. Sacensību dalībniekiem jāpiedalās 21 turnīrā, lai iegūtu Izturīgā puiša (angliski – Tough Guy) titulu. Ir gan, piemēram, jāstaigā pa karstām oglēm, gan jāpeld ledainā ūdenī.

Buskaši

Atliek tikai iedomāties, ka polo nav tas izsmalcinātais un karaliskais sporta veids, ko visi zinām, bet radies, teiksim, Afganistānā, kur bumbas vietā izmanto… nesen nogalinātu kazu. Tāds patiesi ir sporta veids, saukts buskaši.

Izpletņlēkšana no zema augstuma jeb beisdžampings

Tas ir bīstams sporta veids, kas daudzās valstīs ir aizliegts. Būtībā tas līdzinās izpletņlēkšanai, bet lēcieni notiek daudz zemākos augstumos, ļoti bieži – no augstām celtnēm.


Lēkšana ar slēpēm no helikoptera

Kā liek nojaust nosaukums, tajā izmanto gan helikopteru, gan tradicionālās slēpes. Ej tu nost! Tie, kas garlaikojas tūristu kalniņos, lido ar helikopteru uz augstākiem un nepieejamiem kalniem, lec ārā no helikoptera un sāk neprātīgu laišanos ar slēpēm.


Keivdaivings

Cits sporta veids, ar kuru jābūt uzmanīgam. Tajā ar akvalangiem nirst zemūdens alās.


Sērfings lielos viļņos

Šis sporta veids atgādina parastu sērfošanu, bet ir daudz bīstamāks: sērfotāji izvēlas laiku un vietu, kur viļņi ir augstāki par sešiem metriem.

 

Avots: fullpicture.ru

LA.lv