Veselam
Uzturs

Astoņas atrunas, lai necīnītos ar lieko svaru. Kura ir tavējā?0

Foto – pexels.com

Mums, sievietēm, bieži vien patīk radīt problēmas uz līdzenas vietas. Tā vietā, lai pārstātu raudāt un sāktu rīkoties, mēs gadiem attaisnojam savu bezdarbību ar nepamatotiem argumentiem.

Kādēļ tad jūs joprojām neesat nonākuši līdz rīcībai un jums joprojām ir liekais svars? Lūk, dažas populārākās atrunas, kādēļ nesākam tievēt, uzskaita psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite Tamāra Koreca.

1) Man nav gribasspēka

Jums tas nav vajadzīgs. Vajag iet soli pa solim, ievērojot veselīga uztura principus. Tam nav vajadzīgs milzu gribasspēks. Vienkārši pareizi jāorganizē ēšana.

2) Man nevajag palīdzību, es visu izdarīšu pati. Esmu izlasījusi daudz grāmatu

Lieliski, ja tā! Taču pieredze rāda, ka daudz ātrākus rezultātus svara samazināšanā sasniedz un mazāk “noraujas” cilvēks, kas nepieļauj biežākās tievēšanas kļūdas. Turklāt tās nebūt nav tik acīmredzamas. Kādēļ tērēt laiku un spēkus? Vai nav labāk visu darīt pareizi un efektīvi jau no paša sākuma? Nav nekā slikta palīdzības pieņemšanā, turklāt no cilvēka, kurš katru dienu palīdz notievēt daudz cilvēkiem.

3) Bet ja nu nepalīdzēs?

Palīdzēs. Atruna – es nespēšu -, visbiežāk ir cilvēkiem, kuri baidās uzņemties atbildību par savu dzīvi. Ja reiz vienalga nespēsim – kādēļ mēģināt, vai ne? Nē! Jums nav desmit gadi un jūs esat atbildīgi par savu svaru un par savu dzīvi! Pārstājiet visu laiku atlikt šī jautājuma risināšanu uz “pēc tam”.

Ja esat gatavi rīkoties, jums noteikti palīdzēs!

4) Kādēļ gan visa pasaule nav pārgājusi uz veselīgas ēšanas principiem, ja tie ir tik efektīvi?

Tādēl, ka ļoti daudzi lasa grāmatas un redz, piedodiet, figu. Bet pēc tam brīnās, kāpēc netievē. Ja jūs simtprocentīgi pieturaties veselīga uztura principiem, jums vienmēr izdosies notievēt. Gan pirmo, gan otro, gan simtu pirmo reizi. Cita lieta, vai vienmēr izdodas pašam tikt galā ar domām. Tad jāmeklē atbalsts.

5) Mani mulsina psiholoģiskie vingrinājumi, ko iesaka tievēšanas laikā – man tie nav vajadzīgi. Es tāpat esmu laimīga. Arī vingrot man nepatīk

Teorētiski, protams, jūs notievēsiet, ievērojot tikai uztura režīmu. Taču jūsu rezultāts būs daudz produktīvāks, ja jūs rīkosieties kompleksi. Un, nē, es neticu, ka jūs pārēdaties no laimes. Laimīgs cilvēks neēd tortītes pusnaktī. Tātad kaut kas jūs uztrauc. Kas tieši? Ar to var tikt skaidrībā.

6) Man nav spēka un laika, kā arī vēlmes gatavot un plānot savas maltītes

Bet vai jums ir vēlme labi izskatīties? Ja tā ir nopietna, veselīga uztura sistēma neprasa no jums milzu piepūli. Jūs varat ēst ēdnīcā, restorānā vai gatavot pati ierastos ēdienus, tajos kaut ko nedaudz pamainot. Ja jūs negribēsiet, neviens pat iedomāties nespēs, ka jūs tievējat. Un spēki jums pieplūdīs pavisam drīz. Tādēļ, ka liekais svars atņem enerģiju. Galvenais ir sākt un tad jūs ieraudzīsiet, ka viss notiek it kā pats no sevis.

7) Diētas ir kaitīgas!

Es pilnībā piekrītu!

Tieši tādēļ atbalstu pareiza uztura principus, kurā ir gards ēdiens, kurš nekaitē veselībai. Te nu bieži vien uzpeld vēl viena problēma. Daži lasa grāmatas un domā, ka veselīgs ēdiens ir vienveidīgs. Tā nav! Ir daudz pusdienu un vakariņu variāciju! Vienkārši ne visiem tas ir pats par sevi saprotams. Ir lērums recepšu, ieskaitot veģetāru, kuras var izmantot, lai jums nebūtu jālauza galva, ko gan apēst!

8) Es gribu notievēt, bet nav steigas un es neesmu resna!

Tad kādēļ atlikt uz brīdi, kad steiga būs vai kad jūs tiksiet pie liela liekā svara? Kad jūs pēdējo reizi svērāties? Un noņēmāt mērus? Izdariet to tieši tagad! Lai cik jums nebūtu liekā svara, ja reiz jūs aizdomājāties par tā zaudēšanu, tātad jums tas sagādā diskomfortu. Bet kādēļ pieciest diskomfortu, ja no liekā var tikt vaļā uz visiem laikiem?

 

Avots: b17.ru

LA.lv