Veselam
Ārstēšana

Dibinās Baltijas paliatīvās aprūpes asociāciju0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Liepājā notikušās pirmās Baltijas valstu paliatīvās aprūpes speciālistu konferences laikā panākta kopīga vienošanās par Baltijas valstu paliatīvās aprūpes asociācijas izveides nepieciešamību, aģentūru LETA informēja Liepājas multidisciplināras bērnu paliatīvās aprūpes speciālistu komandas vadītāja Jūlija Cīrule-Galuza.

Asociāciju plānots dibināt tuvāko mēnešu laikā, un tās galvenais mērķis un uzdevums būs efektīvāk risināt šajā specifiskajā aprūpes jomā esošās problēmas, nodrošinot nedziedināmi slimiem pacientiem maksimāli efektīvu, pilnvērtīgu aprūpi un iespējami labāku dzīves kvalitātes ilgtermiņā. Īpašu uzmanību asociācijas dibinātāji sola pievērst arī sabiedrības izglītošanas jautājumiem un izpratnes veicināšanai par paliatīvās aprūpes nozīmi ne vien paša sirgstošā cilvēka, bet arī viņa ģimenes dzīvē.

“Diskusijas par jaunās asociācijas uzdevumiem bija spraigas, taču, kā vēlāk atzina daudzi konferences dalībnieki, tās bija ļoti vērtīgas un auglīgas. Šīs asociācijas ieguvumi būs stratēģijas un taktikas izstrāde starpnacionālā līmenī, veicinot paliatīvās aprūpes pieejamību un kvalitāti reģionā, ņemot vērā valstīs esošo reālo situāciju un līdzīgās problēmas, un kā to panākt kopīgiem spēkiem,” skaidroja Cīrule-Galuza.

Plānots, ka nākamā Baltijas valstu paliatīvās aprūpes speciālistu konference norisināsies 2019.gada septembrī Lietuvā.

LA.lv