Veselam
Ārstēšana

Domā par ģimenes apstākļiem pietuvinātiem sociālās aprūpes centriem0

Foto: LETA

Biedrība “Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) un labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sanāksmē vienojušies, ka nākamajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā būtu vērts padomāt par finansējuma piesaisti jaunu – mazāku un ģimenes apstākļiem pietuvinātāku – pašvaldību sociālās aprūpes centru izbūvei novados.

Kā informēja RACA pārstāvis Rolands Pētersons, apvienības biedri apņēmušies nosūtīt Labklājības ministrijai (LM) pieredzē balstītus priekšlikumus par to, kādi pakalpojumi būtu iekļaujami ministrijas gatavotajā vienotajā minimālo sociālo pakalpojumu grozā, kas pēc teritoriālās reformas pabeigšanas būs obligāts visām Latvijas pašvaldībām.

Pēc RACA valdes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (“Vidzemes partija”) teiktā, vairākos jautājumos RACA biedru redzējums sakrita ar ministrijas viedokli, īpaši tajos, kas attiecas uz nākamā ES fondu plānošanas perioda prioritātēm.

Saistītie raksti

“Priecēja arī ministres gatavība, risinot dažādus jautājumus, vadīties no reālās dzīves situācijas, ne abstraktām teorijām vai koncepcijām,” pauda Krauklis.

RACA biedri tikšanās laikā ar LM pārstāvjiem pārrunājuši arī minimālo ienākumu atbalsta sistēmas reformu, bāriņtiesu reformu, sociālo un ģimenes pabalstu politiku, sociālo pedagogu un psihologu trūkumu skolās, problēmas ar finansējuma pieejamību personu ar garīgajiem traucējumiem aprūpes deinstitucionalizācijas procesa nodrošināšanai un citus jautājumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.