Veselam
Ārstēšana

Draugs apvēlies. Kā viņam palīdzēt?0

Foto – Shutterstock

Lasītāja jautā: “Esmu kopā ar savu dzīvesbiedru jau desmit gadus. Pēdējā laikā viņš sācis uzbaroties. Zinu, ka viņa ķermenis nav mans ķermenis, bet tas mani satrauc. Kā lai saudzīgi norādu, ka jānomet svars?”

“Kas jūs uz uztrauc – dzīvesbiedra veselība vai vizuālais izskats?” atbildi meklē klīniskā psiholoģe Natālija Morozova. “Ja tā ir veselība, dzīvesbiedram godīgi varat atzīties, ka uztraucaties par viņa veselības stāvokli, īpaši, ja partnerim jau ir kādas slimības. Paužot savas rūpes un bažas, varat mudināt viņu vērsties pie ģimenes ārsta, lai veiktu izmeklējumus vispārējā veselības stāvokļa pārbaudei. Ārsts ir kompetents speciālists, kurš var noteikt iespējamos sarežģījumus un saistību starp veselības problēmām un lieko svaru. Ārsts sniegs rekomendācijas, kas, visticamāk, paredzēs arī uztura pārmaiņas.

Būtiski pievērst uzmanību ēšanas paradumiem ģimenē un, iespējams, izveidot veselīgāku maltīšu plānu. Tādējādi jūs parūpēsieties ne tikai par dzīvesdrauga, bet arī savu veselību.

Ja uztrauc partnera vizuālais izskats, es ieteiktu uzdot sev jautājumu: ko man nozīmē tas, ka esmu attiecībās ar apaļīgu cilvēku? Visticamāk, jutīsiet tādas emocijas kā kauns, bailes no apkārtējo nosodījuma, vainas izjūta, dusmas. Šajā gadījumā mudināt dzīvesbiedru notievēt nebūtu godīgi, ja vien viņš pats to nevēlas un nelūdz atbalstīt un iedrošināt.

Kas ir tas, kas sākumā mudināja sākt attiecības tieši ar šo vīrieti? Par kādām rakstura iezīmēm, spējām, talantiem iemīlējāt viņu? Ja tas bija tikai izskats, nedomāju, ka šīs attiecības būs ilgstošas.

Ar laiku mainīsies ne tikai partnera, bet arī jūsu ķermenis. Kā jūs gribētu, lai reaģē vīrietis, kādu dienu atklājot, ka jūsu ķermenis vairs nav tik tvirts un pievilcīgs kā agrāk?”

 

LA.lv