Veselam
Bērni

Drēbītes bez cietām vīlēm, bet māneklītis pagaidīs. Ko likt jaundzimušā pūriņā0

Publicitātes foto

Šogad Rīgas Dzemdību namā pirmajos trīs mēnešos pasaulē nākuši jau 1578 jaundzimušie, no kuriem 838 ir bijuši zēni un 740 – meitenes.

“Mazuļa gaidīšanas laiks ir īpašs posms jauno ģimeņu dzīvēs,” saka dūla un topošo vecāku skolas lektore “Māmiņu Klubā” Katrīna Puriņa-Liberte. “Gaidas ir patīkamas un satraucošas, tomēr tā ir arī liela atbildība, lai tiktu sarūpēts viss nepieciešamais brīdim, kad mazulis nāks pasaulē. Lai gan mūsdienās informācija par nepieciešamajām lietām jaundzimušajam ir viegli pieejama, tomēr katrs gadījums ir atšķirīgs. Mazuļa vecāki iegādājas nevajadzīgas lietas, tajā pašā laikā aizmirstot par svarīgākajām. Mazulim jau no paša piedzimšanas brīža ir nepieciešama īpaša aprūpe, tādēļ ir svarīgi, ka viss nepieciešamais tiek sarūpēts laicīgi un nekas nav aizmirsts.”

Dūla atzīst, ka svarīga ir tieši pirmā bērna pūriņa sagādāšana: “Jaunajiem vecākiem jau laicīgi nepieciešams gatavot sarakstu ar lietām, kas būs nepieciešamas mazuļa pirmajiem dzīves mēnešiem. Bieži jaunie vecāki izdara virkni spontānu pirkumu, piemēram, mīkstās rotaļlietas, grabulīši, svari un citi priekšmeti, kuri var noderēt, bet bieži netiek nemaz izmantoti, aizmirstot par daudz svarīgākām lietām mazulim un māmiņai.”

Iegādājoties apģērbu, jāņem vērā, ka mazulis no pirmajām drēbītēm izaugs jau divu nedēļu laikā, tāpēc nedrīkst pārspīlēt ar drēbīšu daudzumu. Noteikti jāpievērš uzmanība ne tikai uz apģērba norādītajam vecumam, bet arī izmēram, jo dažkārt apģērbs paredzēts krietni mazākiem jaundzimušajiem, nekā mēdz dzimt. Svarīgi, lai drēbītes nav ar cietām vīlēm, lielām pogām, jo mazuļa āda ir ļoti jūtīga pret šādiem kairinātājiem. No higiēnas piederumiem ieteicams, ka mājās ir autiņbiksītes, bērnu mitrās salvetes, vienreizlietojamie paladziņi, zīdaiņiem piemērotas šķidrās ziepes un manikīra šķērītes ar noapaļotiem galiem. Ar māneklīšu un pudelīšu iegādi labāk nesteigties, jo tie iespējams pat nebūs vajadzīgi.

Katrīna iesaka atstāt iepirkšanos uz pirmsdzemdību atvaļinājumu, tad arī būs vairāk laika domāt par dzemdību somas sagatavošanu. Pirms došanās uz veikalu svarīgi apskatīt kārtīgi, kas jau ir mājās un izveidot sarakstu ar visu, kas vēl nepieciešamas, kā arī vajadzības gadījumā konsultēties ar dūlu vai vecmāti, kuras sniegs ieteikumus par nepieciešamo lietu iegādi un sagatavošanos bērniņa nākšanai pasaulē. Laicīga sagatavošanās arī palīdzēs izvairīties no liekiem uztraukumiem, aizvadot pēdējo grūtniecības mēnesi mierā un krājot spēkus īpašajai dzemdību dienai.

Mazumtirdzniecības tīkls “Prisma Latvija” jaundzimušo bērnu atbalstam uzsākusi sociālu akciju un dāvina šogad aprīlī Rīgā dzimušo bērnu vecākiem jaundzimušo pūriņu. Ideja par jaundzimušo pūriņu radās no Somijas pieredzes – šajā valstī par pirmā pūriņa sagādāšanu mazulim ir parūpējusies valsts, kurā šī tradīcija ir jau no 1937.gada.

Pirmā ģimene, kas saņēma “Prisma” sarūpēto pūriņu, ir Rīgas Dzemdību namā dzimušā Kārļa vecāki Evija un Ivars. Māmiņa Evija stāsta: “Vārdu vēlējāmies stipru un latvisku. Kārlis ir mūsu pirmais un ļoti gaidīts bērniņš mūsu ģimenē, un esam ļoti priecīgi par pūriņu, kurā ir noderīgas lietas jebkurai jaunajai ģimenei. Mēs novēlām visām Latvijas ģimenēm plānot bērniņu un nebaidīties no atbildības, kad pasaulē nāk mazulis, jo tas ir neizsakāms prieks un laime, pat negulētās naktis tagad šķiet sīkums!”

Mazumtirdzniecības tīkls “Prisma Latvija” jaundzimušo pūriņu aprīlī Rīgā dzimušajiem mazuļiem būs iespējams saņemt līdz pat šī gada 31. maijam visos “Prisma” veikalu informācijas centros, uzrādot bērnu dzimšanas apliecību. Sarūpētajā pūriņā būs drēbju komplekti pirmajiem dzīves mēnešiem, kopšanas līdzekļi un citas noderīgas lietas jaunajiem vecākiem.

LA.lv