Veselam
Bērni

Sportisti iesaka: ikdienā jātrenē ne tikai ķermeni, bet arī drosmi0

Ekrānšāviņš no Youtube.com

No rīta paskatīties uz sevi spogulī un apņemties: “Šodien izdarīšu vairāk nekā vakar”, uzdrošināties pajautāt citu viedokli un neiedomāties, ka zini visas atbildes, sakārtot apkārtējo vidi, jo harmonija rosina darbībai, bet grūtā situācijā piespiest savu slepeno drosmes pogu. Tie ir viegli izpildāmi, iedarbīgi drosmes vingrinājumi ikdienai, kas palīdzēs kļūt izlēmīgākiem un drosmīgākiem. Iedvesmojošā video klipā MOT vēstneši, pazīstamie sportisti Toms Alsbergs, Agnese Pastare un Alma Vītola jauniešiem iesaka, kā trenēt šo tik svarīgo īpašību.

Ik rītu uzsmaidīt sev spogulī un apņemties izdarīt vairāk nekā vakar

“Jauniešiem iesaku pamosties, katru dienu paskatīties uz sevi spogulī un pateikt – šodien es izdarīšu vairāk nekā vakar. Apzināties, ka tas ir tavai nākotnei”, iedvesmo velosportists, Red Bull Mini Drome čempions Toms Alsbergs. Viņš ir pārliecināts, ka viss sākas ar mērķa izvirzīšanu. Kas ir tas, ko tu patiesībā vēlies? Panākumi neizpaliks, ja būsi patiess pret sevi: “Ja būsi godīgs pret sevi, arī pārējās lietas atrisināsies, nokārtosies un vienkārši…pasaule atvērsies!”

Sākt ar vides sakārtošanu

Sakārtojot vidi sev apkārt, sakārtojas arī domas un ir vieglāk sākt darboties, ir pārliecināta utramaratoniste Alma Vītola. “Varbūt kādam arī vajag haosu, lai darbotos, bet man tomēr šķiet, ka kārtīga vide palīdz izpausties”, secina sportiste. Tu sāc kārtot rakstāmgaldu, saliec lietas pa vietām, ievies kārtību skapī un pamani, ka pa šo laiku esi izdomājis kaut ko svarīgu.

Uzdrošināties pajautāt citu cilvēku viedokli

Reizēm mēs kļūdāmies tāpēc, ka baidāmies noskaidrot citu cilvēku viedokli par mūsu iecerēm. Iespējams, no malas tas, ko mēs darām, izskatās citādāk. Varbūt neesam apzinājušies vēl kādu iespēju? Vieglatlēte Agnese Pastare iesaka: “Jebkurš jaunietis var pamēģināt savā ikdienā ieviest pieeju – nekautrēties pajautāt. Uzdrošināties noskaidrot citu cilvēku viedokli. Lai arī dažkārt mums šķiet, ka paši vislabāk zinām, mēs tomēr visu nezinām.”

MOT. Izvēlies drosmi! ir interaktīva un iedvesmojoša motivācijas programma 7. – 9. klašu skolēniem, kas 12 nodarbību ciklā trīs mācību gadu garumā jauniešos stiprina drosmi dzīvot jeb atļaušanos sapņot lielus sapņus un mērķtiecīgi strādāt to piepildīšanai, drosmi rūpēties par līdzcilvēkiem un drosmi pateikt “nē” jeb noteikt prioritātes, lai pateiktu “jā” kaut kam lielākam un svarīgākam. Nodarbības vada 35 brīvprātīgi treneri, kuru vidū ir gan skolotāji un psihologi, gan uzņēmēji un citu profesiju pārstāvji.

Sportisti iesaka: ikdienā jātrenē ne tikai ķermeni, bet arī drosmi

No rīta paskatīties uz sevi spogulī un apņemties: “Šodien izdarīšu vairāk nekā vakar”, uzdrošināties pajautāt citu viedokli un neiedomāties, ka zini visas atbildes, sakārtot apkārtējo vidi, jo harmonija rosina darbībai, bet grūtā situācijā piespiest savu slepeno drosmes pogu. Tie ir viegli izpildāmi, iedarbīgi drosmes vingrinājumi ikdienai, kas palīdzēs kļūt izlēmīgākiem un drosmīgākiem.

Iedvesmojošā video klipā MOT vēstneši, pazīstamie sportisti Toms Alsbergs, Agnese Pastare, Alma Vītola un Narvesen Baltija vadītāja un MOT trenere Katrīne Judovica jauniešiem iesaka, kā trenēt šo tik svarīgo īpašību.

Vairāk par MOT programmu: mot.lv

LA.lv