Veselam
Bērni

Dzemdību nama fonda labdarības vakariņās saziedota ievērojama summa0

Foto: LETA/Valts Baumanis

Dzemdību nama fonda labdarības vakariņās, kuras norisinājās mūzikas namā “Daile”, kopumā saziedots 21 500 eiro, aģentūru LETA informēja fonda valdes priekšsēdētāja Elizabete Pumpure.

Pasākuma laikā tika izsolīti desmit mākslas darbi par kopējo summu – 16 500 eiro. Izsolītos darbus bija ziedojuši privāti kolekcionāri, viņu vidū bija tādi pazīstami mākslinieki kā Leo Kokle, Fridrihs Milts, Biruta Delle un Dita Lūse. Speciāli labdarības vakariņām gleznu veidojis un ziedojis arī mākslinieks Artis Bute.

Vienlaikus fondam saziedoti aptuveni 5000 eiro no pasākuma dalības maksām.

Saziedotie līdzekļi tiks virzīti psihoemocionālajam atbalstam iestādē strādājošajiem un konsultācijām krīzes situācijās nonākušiem vecākiem.

Paralēli Dzemdību namā arī darbojas zīdaiņu autokrēslu nomas parks dvīņu vecākiem. Pumpure stāstīja, ka šis pakalpojums ir visai pieprasīts, tāpēc plānots novirzīt daļu līdzekļu arī šī pakalpojuma pilnveidei. Ziedojumi tiks novirzīti arī papildus “ķengurkrēslu” iegādei Jaundzimušo Intensīvās terapijas nodaļā.

Līdztekus jau kopš 8.septembra atklāts projekts ģimenes atpūtas un rotaļu istabas izveidei. Patlaban ir noslēdzies sadarbības konkurss ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļu, kura rezultātā tika izstrādāts telpas dizains. Plānots, ka istaba būs pabeigta līdz 10.maijam.

Kopējās projekta izmaiņas vēl nav zināmas, bet fonda priekšsēdētāja informēja, ka projekta līdzekļi nāk no privātajiem ziedojumiem, fonda līdzekļiem un labdarības vakariņās saziedotās summas. Istabas izveidošanai arī saņemts 5000 eiro ziedojums no “iVF Riga” Cilmes šūnu centra, norādīja Pumpure. Savukārt no privātajiem līdzekļiem savākti ap 300 eiro.

Jau vēstīts, ka labdarības vakariņās priekšnesumus sniedza aktieri Zane un Vilis Daudziņi, mūziķi un daudzbērnu vecāki Māra Upmane-Holšteine un Goran Gora, kā arī mūziķu apvienības “My Radiant You” solisti Ilze Driksna un Jānis Driksna. Pasākumu vadīja Dzemdību nama fonda dibinātāji – Aurēlija Anužīte-Lauciņa un Ainārs Ozols.

Dzemdību nama fonds dibināts pagājušā gada vasarā.
Saistītie raksti

Tā mērķis ir veicināt atbalstu ģimenēm pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību periodā ikdienā un dažādās krīzes situācijās, lai vairotu topošo un jauno vecāku zināšanas par jaundzimušo aprūpes jautājumiem, kā arī lai turpinātu attīstīt Rīgas Dzemdību namu kā inovatīvāko un drošāko dzemdību palīdzības iestādi Latvijā.

Fonda dibinātāju vidū ir Dzemdību nama ilggadējie ārsti – Jaundzimušo Intensīvās terapijas vadītājs, neonatologs Juris Šleiers, ginekoloģe un pašreizējā Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova un ilggadīgā tā vadītāja ārste Ilze Lietuviete, ērģelniece Iveta Apkalna, vēstniece Baiba Braže, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, kā arī Lauciņu, Ozolu un Piķeļu ģimenes.

Fonda valdes priekšēdētāja ir ārste, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Elizabete Pumpure.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Papilomas vīrusa infekciju nevar izārstēt, bet no tās var pasargāties
14 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēc Covid-19 konstatēšanas diviem darbiniekiem Liepājas SEZ pārvalde strādās attālinātā darba režīmā
16 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti 5
4 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 3
11 stundas