Veselam
Netradicionāli

Marija Naumova: “Šri Šri Ravi Šankara mācībai sekoju daudzus gadus”. Garīgais skolotājs būs Latvijā0

Foto – Valdis Semjonovs

“Tas, ko es daru, ir mana misija.” (Šri Šri Ravi Šankars)

30.jūnijā un 1.jūlijā Latvijā viesosies pasaules mēroga garīgais skolotājs Šri Šri Ravi Šankars. Šī ir viņa pirmā vizīte Latvijā, kuras laikā pasaulē atzītais dzīves mākslas skolotājs uzstāsies ar publisko lekciju “Meditācija – ceļš pie sevis” šī gada 30. jūnijā Lielajā Ģildē, kā arī pēc Kultūras ministrijas ielūguma piedalīsies Dziesmu un deju svētku gājienā 1. jūlijā.

Šri Šri Ravi Šankars (1956) nes miera vēsti pasaulē un turpina leģendārā Indijas līdera Mahatmas Gandija nevardarbīgās pretošanās tradīciju. Viņš ir viesojies daudzās valstīs, piedalījies miera sarunās konflikta zonās, vadījis meditācijas ANO un Pasaules ekonomikas foruma dalībniekiem Davosā. Viņa iedvesmoti un speciāli sagatavoti brīvprātīgie sniedz palīdzību konfliktos un dabas katastrofās cietušajiem. Pēc daudzkārtējiem aicinājumiem viņš beidzot pirmo reizi ieradīsies Latvijā!

Šri Šri Ravi Šankara izstrādātā stresa mazināšanas sistēma un laimīgas dzīves principi jau daudzus gadus dod iespēju uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem visos kontinentos. Viņa vīzija ir sabiedrība bez stresa un vardarbības, bet tādu var sasniegt, ienesot vairāk harmonijas, prieka un laimes ikkatra cilvēka dzīvē. Tam kalpo speciāli izstrādātas praktiskas metodes, kas balstītas senās zināšanās, bet padarītas pieejamas un apgūstamas ikvienam. Jo laimīga sabiedrība sākas no mierpilna un laimīga indivīda. Šīs metodes ir piemērotas un tiek izmantotas stresa mazināšanai arī biznesa vidē, politikā un ieslodzījuma vietās.

Šri Šri Ravi Šankara 1981. gadā dibinātā organizācija Art of Living ir pasaules lielākā nevalstiskā brīvprātīgo organizācija, kas darbojas 155 valstīs, un tai ir īpašs konsultatīvais statuss ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomē. Šri Šri Ravi Šankars atzīts par goda doktoru vairākās pasaules universitātēs un saņēmis valstiskus apbalvojumus. Latvijā Art of Living ir zināms kopš 2004. gada un pulcina arvien vairāk interesentu, kas novērtē šīs organizācijas aizstāvētās pamatvērtības, tādas kā miers, līdzcietība, patiesība, piederība un nevardarbība, kas nojauc tautību un reliģiskās piederības robežas.

Kultūra ministre Dace Melbārde ir uzaicinājusi Šri Šri Ravi Šankaru kā goda viesi kopā ar valdības pārstāvjiem un citiem ietekmīgiem ārvalstu viesiem piedalīties Dziesmu un deju svētku gājienā 1. jūlijā.

Diža cilvēka klātbūtne vienmēr ir kā iedvesmojošs un izzinošs piedzīvojums, kā iespēja atklāt kaut ko vairāk par sevi un pasauli. “Mana dzīves kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies, kopš satikšanās ar Šri Šri Ravi Šankara sniegtajām zināšanām. Viņa vizīte Latvijā ir liela svētība mums visiem, teic pasākumu producente Elita Mīlgrāve.

Dziedātāja Marija Naumova: “Šri Šri Ravi Šankara mācībai esmu sekojusi jau daudzus gadus, taču tikai šogad apguvu tehnikas, kas mazina stresu un palīdz ikdienā uzturēt sevi lieliskā formā. Viņa popularizētās idejas par cilvēku savstarpējo saskarsmi un dzīves uztveri ir iedvesmojošas. Šī ir unikāla iespēja ar viņu tikties klātienē ”.

Tikšanās ar izcilo personību Šri Šri Ravi Šankaru, kurš ir mainījis miljoniem cilvēku dzīves visā pasaulē, notiks Lielajā ģildē 30.jūnijā plkst.19.30.

LA.lv