Veselam
Netradicionāli

Dziednieks un ekstrasenss, maģijas speciālists… Kāpēc ezoteriķi kopj vairākus lauciņus vienlaikus 0

Foto – Fotolia/Nikki Zalewski

Pirts rituāli + kristālu terapija

Gadījies novērot, ka cilvēki ar aizdomām lūkojas uz ezoteriķiem, kuri vienlaikus kopj vairākus lauciņus: sak, ja reiz esi izvēlējies astroloģiju, tad diezin vai vari kaut ko saprast rūnās, ja pozicionē sevi kā pirtnieku, tad nestāsti man par reinkarnāciju. Iespējams, šādam viedoklim kājas aug no padomju laikos ierastā striktā dalījuma šaurās specializācijās – tiklab medicīnā, kā citās nozarēs.

Taču senāk tā nav bijis: cilts šamanis un ciema zintnieks ne vien drīkstēja, bet viņam tā bija pat goda lieta – izmantot visus pieejamos instrumentu komplektus savu aprūpējamo fiziskās un dvēseliskās veselības saglabāšanā.

Tendence atgriežas – dziednieki, zintnieki, ekstrasensi, maģijas un mantikas speciālisti līdzās savai pamatspecializācijai apgūst citas disciplīnas, atzīstot, ka tas bagātina gan pašus, gan vairo iespējas palīdzēt klientiem.

Aigars Braža par savu pirmo un lielāko mīlestību uzskata pirti un visu, kas ar to saistīts. Viņš ir sertificēts Latvijas Pirts savienības pirtnieks, absolvējis Ziedoņa Kārkliņa pirts skolu, taču vēl joprojām mācās. Ja paklausās Aigara plānos, šķiet, ka mācīšanās vēl tik drīz nebeigsies.

To, kas apgūts līdz šim, Aigars liek lietā Gaismas pirtī un citās un stāsta arī citiem – pirts skolu studentiem un interesentiem, kā arī tiem, kam laimējas tikt zem viņa slotas. Viņš apliecina, ka katram pirtniekam ir savs rokraksts, taču nav divu līdzīgu pērienu – ne pie viņa, ne arī pie citiem “zinošiem, bet neitrāliem starpniekiem starp fizisko un nemateriālo pasauli”, kā Aigars dēvē pirtniekus.

Kāpēc tas tā? Tāpēc, ka cilvēks no pirts nedrīkst aiziet neapmierināts, pirtniekam jāstrādā, līdz peramais ir laimīgs. Laime ir dziļi individuāla un katram atšķirīga, tāpēc labam pirtniekam jābūt arī psihologam un jāprot glabāt klienta noslēpumus: ārpus pirts sienām nekas neiziet, sarunā piedalās tikai klients, pirtnieks un pirts gariņš, ar kuru allaž jāuztur labas un cieņpilnas attiecības.

Aigars mēdz jokot, ka pirts viņam ir kā 4. pensiju līmenis: naudu ar to nevarot nopelnīt, bet varot ietaupīt uz ārstu apmeklējumiem. Tas nemaz nav tālu no patiesības – par savu veselību lielākā atbildība ir katram pašam.

Pirms laba laika Aigars sajutis, ka viņu uzrunā arī akmeņi – itin kā kāds liktu ar tiem darboties. Pirtnieks ir pārliecināts, ka jebkurai dziednieciskai darbībai, vai tā būtu pirts, kristāli vai kas cits, nepieciešama iniciācija, atļauja un zaļā gaisma no Dieva. Acīmredzot atļauja ir saņemta, jo tagad kristāli ir neatņemams pavadonis Aigara pirts seansos – vairākas kastes ar akmeņiem no visām pasaules malām. Daži atvesti no tālienes, citi iegūti tepat vietējās raktuvēs, kā Aigars dēvē kristālu veikalus.
“Pirts starplaikos var dzert zāļu tēju, bet var arī salikt akmeņus un skandināt Tibetas bļodas – tas ir kā punkts uz “i”. Kristālu terapijā būtiskākais ir tas, lai cilvēks atpazītu kristālu vibrācijas, kas viņam nepieciešamas,” savu radošo papildinājumu pirts rituālam skaidro Aigars. “Organisms ir orientēts uz pašārstēšanos, bet mēs ar zālēm mēģinām visu sajaukt. Akmeņi, kas uzlikti uz čakrām, kuras atbild par bojāto orgānu, dod tam ziņu par tām vibrācijām, kādās tas sākotnēji ir darbojies, tas ir – par veselīgām vibrācijām.”

Liekot lietā kristālterapiju, iespējams atjaunot ķermeņa enerģētisko līdzsvaru, likvidēt uzkrāto stresu. Tā labvēlīgi iedarbojas uz nervu un endokrīno sistēmu, gremošanas trakta funkcionēšanu, stabilizē sirdsdarbību un asinsspiedienu.

Karneols, sodolīts, rozā kvarcs – Aigars izrāda savu darbarīkus. Kalnu kristāls – centrālajai asij, čakru attīrīšanai un bloku likvidēšanai, melnais turmalīns – sazemēšanai. “Mūsu lielākā problēma ir tā, ka neprotam sazemēties, visu savācam un paturam sevī,” pukojas pirtnieks.

Viss sliktais būtu jāatdod Mātei Zemei, kas to spēj pārstrādāt. Vai arī akmeņiem. Arī tos Aigars katram cilvēkam un vajadzībai piemeklē individuāli – ko tajā brīdī saka priekšā izjūtas.

Viņam ir arī savas autormetodes – Aigars nogulda klientu uz palaga, kas izrakstīts ar baltu zīmēm, un noteiktā secībā izkārto kristālus, kas aktivizē cilvēka enerģētiskos kanālus, dodošo un ņemošo pusi. Baltu zīmes ir vēl viena joma, ko viņš vēlētos izpētīt dziļāk un iekļaut savā arsenālā.

Nu jau pāris gadu pirtnieks Aigars pats vada nodarbības par to, kā sajust kristālus, kā ar tiem rast kopīgu valodu un kā tos izmantot darbā. “Latvieši vienmēr bijuši informācijas glabātāji,” viņš uzskata. Informācijā ir jādalās, lai tā sasniedz nākamās paaudzes. “Dzīvē nekas nav nejaušs, neviena tikšanās,” to Aigars saka gan par sevi, gan par saviem mācekļiem un klientiem. Taču – cilvēks uz šīs zemītes ir viens pats ar visiem saviem uzdevumiem. Visiem cilvēkiem, kas piestāj blakus – vīram, sievai, vēl kādam –, ir vai nu kopīgi uzdevumi vai pārbaudījumi.

“Cilvēks aug no notikumiem, kas viņam nav bijuši patīkami. Augt tad, kad viss ir labi, ir ļoti grūti. Ne jau neiespējami, protams,” prāto Aigars. “Jo vairāk cilvēks ir sagatavots, jo ātrāk tiek problēmām pāri un tās atrisina. Tā ir dzīves pieredze – ja kaut kas nāk atkārtoti, tad vari variēt, jo esi daudzmaz sagatavots.” Pieredzi laupīt cilvēkam nedrīkst, par to Aigars ir pārliecināts. Tāpat kā nedrīkst mainīt cilvēka karmu. Vienus no kristālterapijas kursiem, kuros viņš savulaik mācījās, Aigars nepabeidza, jo tur kādā nodarbībā runa iegriezusies par to, kā iespējams mainīt karmu – gan savu, gan otra cilvēka. “Atvaino, tas man ir pilnīgs tabu, es par to pat domāt netaisos! Tas, kas tev Lielajā Grāmatā rakstīts, tik un tā notiks! Ja zini, ka aiz šā stūra dabūsi pa galvu, var mēģināt, protams, iet taisni, bet tad dabūs aiz nākamā stūra. Jo tā ir paredzēts.”

Šamanisms + skaņu masāža

Katram savs – vienam urbt dziļumā, bet citam iet kā rudens lapu grābeklim – grābt visu, ko var sagrābt, prāto šamanis un skaņu masieris Māris Pīlācis. “Mēs visi kopā esam kā viens vesels mehānisms, kurā katram no mums ir svarīga loma. Piemēram, es kā skaņu masieris varu cilvēku harmonizēt, bet nevaru izdarīt to, ko astrologs, pirtnieks vai holodinamikas (domformu, emociju, traucējošu iekšējo stāvokļu transformēšanas metode – red.) speciālists. Ar savām plašajām, bet ne specializētajām zināšanām varu diezgan dažādos rakursos skatīties uz cilvēku un tad nepieciešamības gadījumā ieteikt viņam speciālistu. Tas ir piemērs, kā ļoti labi var sadarboties tāds, kuram ir plašas un visaptverošas zināšanas, un dziļi rokošs eksperts,” – tā Māris.

Ir arī tādi, kuri tiešām sagrābstās visu ko un uzskata sevi par ekspertiem visās jomās, Māris piebilst. Ja cilvēks, kurš iet garīgās attīstības ceļu, satiek šādu vējagrābsli, agri vai vēlu viņu atkož. Tomēr šāda sastapšanās ir vērtīga pieredze, kas dod iespēju saprast, kur savā attīstības ceļā atrodamies.

Par šamani Māris sevi vēl īsti nedēvē, apgalvojot, ka ir tikai ceļa sākumā. “Drīzāk esmu savienotājs, līdzsvarotājs un klausītājs. Meklēju likumsakarības. Mani interesē cilvēka, likteņa un dabas mijiedarbība. Nevis pamācīt, bet uzklausīt. Nevis vērtēt, bet atrast atbildes.”
Māris sajūt cilvēku un tad kādu brīdi iet kopā ar viņu, rādot jaunus ceļus, kurus katrs var izvēlēties iet tālāk viens pats. Savukārt kā skaņas masieris viņš palīdz atslēgt prātu un dziedināties ar Visuma skaņām.

Viņa instruments ir čakrafons – tas uzskaņo cilvēka ķermeni atbilstoši Visuma dabiskajam kamertonim. “Vēl esmu kāzu vadītājs, samērā bieži nākas vadīt kāzu ceremonijas. Tas ir gana šamanisks darbs – ievadīt cilvēku jaunā dzīves ceļā, savienot izklaidi ar svarīgu dzīves notikumu un radīt sapratni par to.” Tāpat Mārim ir interese pamācīties vairāk par latviskajām zīmēm un rituāliem.

Ko dara šamanis 21. gadsimtā? Vai tam mūsdienās vēl maz ir vieta? “Un kā vēl ir!” uzskata Māris. “Tieši tagad šamaņi ir ļoti vajadzīgi. Es gan sauktu viņus citādi – par ceļvežiem vai pavadoņiem. Šodien ir sākusies masveida garīgā atmoda. Cilvēki mostas un ceļas no biroja krēsliem. Viņi interesējas, mācās un bieži apjūk. Šo procesu iniciē kosmiskais strāvojums, kas neizbēgami spiež mūs transformēties. Un tieši šodien ir vajadzīgi pavadoņi, kas palīdz iet cauri šai transformācijai, nepazaudēt sevi un palikt transformācijas plūsmā.”

Fenšui + ciguns + dziedniecība + reiki + rūnas

Jekaterinas Stankevičas ceļš sākās ar fenšui – izpratni par cilvēku, kurš dzīvo starp debesīm un zemi, un to, kā veidot savu dzīvi tā, lai šīs enerģijas būtu līdzsvarā. Kad Jekaterina sākusi nodarboties ar cigunu, sapratusi, ka viņai ir spējas, ka viņa redz, kā enerģija plūst, un var dziedināt.

“Jau kopš bērnības man labi darbojās intuīcija, daudzus notikumus paredzēju, taču uzskatīju, ka tas ir pats par sevi saprotams. Ciguna nodarbības tikai pamodināja to, kas iekšā jau bija. Man kļuva interesanti, sāku lasīt ezoterisko literatūru par dziedniecību, dažādu autoru un novirzienu grāmatas. Sāku mēģināt uzstrāvot ūdeni, sanāca. Man pašai tas bija pārsteigums!” atceras Jekaterina.

Pēc tam sekoja studijas ķīniešu imidžmedicīnā un Tibetas medicīnā, semināri, literatūras lasīšana. Jekaterina mācījusies arī reiki, lai redzētu, kā tas darbojas. “Tagad strādāju ar visu šo metožu apvienojumu. Ar pateicību mācos arī no citiem meistariem.”

Tibetas masāžas kursos Jekaterina sapratusi, ka aptuveni 30% no tā, kas tur mācīts, viņa iepriekš nav darījusi, pārējo gan – intuitīvā līmenī. Iespējams, šīs zināšanas dziļi ieliktas katrā no mums. Protams, uzzināts arī daudz kas jauns – zināšanas par punktiem, īpašām tehnikām. “Jo vairāk mācos, jo labāk saprotu, cik maz es zinu. Visu mūžu apgūstu ko jaunu, man ir interesanti. Laikam ilgi dzīvošu, jo man ir, ko darīt!” smejas Jekaterina.

Dziedniece nepārspīlē savu varēšanu: “Uz Zemes ir maz Jēzus Kristus līmeņa dziednieku, kuri var uzlikt rokas, un viss – pacients vesels. Parasti dziednieks parāda ceļu, pabīda uz pareizo pusi, iedod papildu enerģiju, lai katrs varētu darboties pats. Piemēram, es tīru enerģētiskos kanālus. Slimība sākotnēji rodas informatīvajā vai enerģētiskajā plānā un tikai pēc tam parādās fiziskajā ķermenī, tāpēc strādāju visos trīs līmeņos: skatos, kur ir kaite, un ar to arī darbojos. Fiziskais līmenis ir pats pēdējais. Kad tiek līdzsvarota enerģētiskā struktūra, ķermenis sāk izlīdzināties. Dziednieka enerģijas impulss palīdz, bet cilvēkam tik un tā būs jāstrādā arī pašam.”

Pirms pāris gadiem pie Jekaterinas atnāca vēl kāds spēcīgs rīks – rūnas, ko viņa tagad veiksmīgi izmanto kā palīginstrumentu savā darbā: ar tām var labi konstatēt negatīvā klātesamību, var kādu rūnu formulu uzlikt papildus dziedināšanas darbam, lai tā vēl patīrītu vai turpinātu dziedināšanu, vai aizsargātu no nevēlamā, kamēr pacients vēl ir novājināts. Rūnu formula turpinās iedarboties arī starp dziedināšanas seansiem.

“Es rūnas izjūtu tā: katra no tām ir kā mazas durtiņas uz noteiktas kvalitātes enerģiju. Izmantojot kādu noteiktu rūnu, ielaižam sevī noteiktu enerģiju, kas palīdz papildus,” Jekaterina skaidro.

“Rūnas var izmantot palīgdiagnostikā – ja nav laika vai iespēju veikt pilnu seansu, var izlikt rūnas un paskatīties, kādas problēmas pacientam konkrētajā brīdī ir aktuālas. Ar gadiem jau mēs visi savācam sarežģījumu buķeti, bet vienmēr ir kaut kas tāds, kas tieši tajā brīdī rada visvairāk bažu.”

Dažkārt cilvēki Jekaterinu lūdz iztaujāt rūnas, piemēram, veikt vai neveikt operāciju. Par to zīlēt gan viņa atsaka: “Dažos gadījumos tiešām nepieciešama operācija, bet 90% gadījumu katrs, protams, ar situāciju var tikt galā pats. Tad gan ļoti daudz jāstrādā – pašam vai ar dziednieka palīdzību. Vai cilvēks ir gatavs katru dienu stundām nopietni ar sevi iekšēji darboties, ieguldīt laiku un darbu savā veselībā?”

Dziedniece atklāj, ka viņai nav kādas konkrētas shēmas, kā strādāt. Ir lietas, ar kurām darbojas tikai enerģētiskajā un garīgajā līmenī. Tad viņa vienmēr vēršas pie Garīgajiem Skolotājiem, kuru mācības viņa praktizē. Prasa, lai viņu vada, lai konkrētajam pacientam atnāk tieši tā palīdzība, kas tam nepieciešama, jo, kā pati atzīst, dziednieks ir tikai kanāls.

“Es lūdzu palīdzību, un mani vada, konkrēti parāda, kas tajā brīdī darāms. Protams, cilvēki parasti nāk ar fiziskām saslimšanām, bet es redzu, ka līdzās tām ir arī energoinformatīvie bojājumi. Kamēr tos nesakārtos, būs grūti uzlabot arī fizisko pusi. Caur mani kā instrumentu plūst enerģija.” Viss apkārtējais mūs ietekmē – par to Jekaterina pārliecinājusies savā praksē, un tas nekas, ka mēs to neredzam, piemēram, kā elektromagnētiskos viļņus vai gravitāciju. Ietekmē arī tas, kā novietota māja. Diemžēl cilvēki ne vienmēr notic, ka gultas vai spoguļa pārvietošana var kaut ko izmainīt.

Dziedināšanā izmantojamās enerģijas ir dažādas, skaidro Jekaterina: “Dažkārt strādāju ar cilvēku un jūtu – te vajag reiki. Tad to arī pieslēdzu – es jau pazīstu un atšķiru enerģijas. Reizēm atnāk simboli, kurus saņēmu reiki iniciācijā. Tad saprotu – re, te noderēs reiki. Savukārt ciguna instruments ir kā enerģijas bumba vai bezkrāsaina enerģija. Tā ikreiz pie manis ierodas kāds saprotams tēls.” Gadās arī, ka darbā ar pacientu Jekaterinai atnāk bilde, ka mājās viņam kaut kas jāpārkārto, jo veselības problēmu baro neatbilstīga vide.
Dažkārt dziedināšanas procesā parādās rūna, un tad viņa saprot, ka šī konkrētā zīme varētu palīdzēt. Lūk, kāda metožu integrācija!

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 2
3 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
1 stunda