Veselam
Ārstēšana

E-veselība jau no 1. janvāra0

Foto – Shutterstock

Pievienoties e-veselības sistēmai piekrituši jau 83% ģimenes ārstu, noslēdzot par to līgumus ar Nacionālo veselības dienestu. Visaktīvāk līgumus slēdz Vidzemē – 96%.

Ja novembra vidū visvairāk līgumus bija noslēguši Zemgales ģimenes ārsti, tad šobrīd visaugstākā aktivitāte vērojama tieši Vidzemē – 96%, Rīgā līgumu līdz šim noslēguši 73% ģimenes ārstu. Līgumus par valsts e-veselības sistēmas lietošanu noslēguši arī visi stacionāri, 99% aptieku un vairāk nekā 60% ambulatoro iestāžu un speciālistu.

Lai gan daļa ārstu un pieaicināto ekspertu raksturo sistēmu kā pārāk lēnu, turklāt novērotas grūtības tajā ieiet un veikt kādas darbības, e-veselībā pieejamo pakalpojumu izmantošana pieaugusi – šobrīd izrakstīto e-recepšu skaits ir sasniedzis jau nepilnus 210, bet atvērto e-darbnespējas lapu skaits – 65 tūkstošus. Ārsti ievadījuši sistēmā datus par 74 tūkstošiem vizuālās diagnostikas izmeklējumu, kā arī aktīvi tiek izmantoti citi pakalpojumi. Iedzīvotāji, kuri saņēmuši šos pakalpojumus, informāciju var aplūkot, autorizējoties e-veselības portālā.

Jautājumu gadījumā par sistēmas lietošanu ārsti ir aicināti zvanīt e-veselības lietotāju atbalsta dienestam pa tālruni 67803301, bet iedzīvotāji – pa tālruni 67803300 (katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00).

LA.lv