Veselam
Uzturs

Eksperiments – mīnus 11 centimetri viduklī pēc divām nedēļām, īpaši elpojot 0

Ekrānšāviņš no Youtube.com

Šis ir lielisks vienkāršu, galvenokārt elpošanas vingrojumu komplekss vēdera apkārtmēra samazināšanai. Iesaka trenere Anita Lucenko. Viņa Ukrainas televīzijas raidījumā “Viss būs labi” dodas uz krogu satikt vīrieti, kura sieva lūgusi pēc palīdzības – vīra “alus vēders” jau esot neciešami liels. Anita šai sievietei iepriekš bija palīdzējusi notievēt, vēdera apjomi īsā laikā saruka par 5 centimetriem. Bet viņa vēlējās, lai notievētu arī viņas vīrs. Tā vietā, lai ietu uz sporta zāli, vīrs iet uz… krogu. Tā arī uzradies “alus vēders”.

Trenere Anita ierodas krogā, kur atrod arī skatītājas vīru Viktoru. Viņš ir manāmi pārsteigts. Viņa nokaunina Viktoru, ka sieva teikusi – viņš uzaudzējis tādu “alus vēderiņu”, ka trakāk vairs nevar būt! Tomēr viņš piekrīt piedalīties eksperimentā un pildīt speciālus elpošanas vingrojumus, lai vēdera apkārtmēru mazinātu. Vingrojumus parāda turpat krogā, to izmēģina arī draugi.

Viktora vēdera apkārtmērs eksperimenta sākumā bija 106 centimetri. Starp citu, vīriešiem vēdera apkārtmērs, kas ir lielāks par 90 centimetriem, ir veselībai bīstams. Tam ir jo īpaši negatīva ietekme uz sirds un asinsvadu veselību.

Uzmanību! Šos vingrojumus nedrīkst veikt, ja ir sirds asinsvadu saslimšanas, vairogdziedzera slimības vai gastrīts.

Labā ziņa – nebūs jātaisa “presīte”. Šie vingrojumi noderēs slinkiem vīriešiem. Tāpat tie labi palīdz sievietēm atgūt formu pēc bērniņa piedzimšanas.

Pirmais vingrinājums.

Vēderu glāsta ar rokām no sāniem uz leju, uz centru. Glāstošām kustībām, bet ne pārāk maigi. Izpilda 20 reizes.

Otrais vingrinājums.

Ieelpā vēderu kā bumbu piepūš, izelpā tas sarūk. Izelpo caur degunu.

Šajā vingrinājumā pieslēdzas muskuļi, kas pietur vēderu uz iekšu. Jau tikai pateicoties šim vingrinājumam vien, vēders sāks savilkties. “Jums, Viktor, redzu, jau kaut kādas presītes iezīmes parādās – ka kaut kur tur tā ir,” pasmaida trenere.

Nedaudz paātrina tempu. Izpilda 20 reizes.

Trešais vingrinājums.

Vakuums. Iepriekšējie vingrinājumi vairāk sagatavoja šim vingrinājumam. Nedaudz pieliecas uz priekšu, rokas novietojot virs ceļiem. Mugura taisna. Dziļi ieelpo, asi izelpo, pilnībā iztukšojot vēderu, un tad ievelk vēderu uz iekšu, izveidojot vakuumu; notur, poza – joprojām uz leju noliektā pozā. Pēc katras reizes mierīgi paelpo. Šo vingrojumu izpilda desmit reizes.

Ceturtais vingrinājums.

Līdzīgs iepriekšējam, taču pēc tam, kad ievelk vēderu vakuuma veidā, jāpieceļas uz augšu un jāsasprindzina vēdera muskuļi, cik vien iespējams. Ar šādu vingrojumu vēderu spēcinājis pat Arnolds Švarcenegers.

Piektais vingrinājums.

Nostājas “plankā” – uz zemes noliek taisnas rokas, kājas un ķermenis taisns. Tur vismaz 30 sekundes.

Pēc divām nedēļām, kad Viktors cītīgi katru vakaru pildīja šo vingrinājumu kompleksu, viņa vēdera apkārtmērs nu ir 95 centimetri, tas nozīmē, ka viņš zaudēja 11 centimetrus no vēdera apkārtmēra divu nedēļu laikā.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

 

 

LA.lv