Veselam
Ārstēšana

Neirologs: Ar ko var draudēt patvaļīga epilepsijas zāļu devas samazināšana 0

Foto – Shutterstock

Manai meitai, kura jau pusmūžā, pēkšņi atklāja epilepsiju. Ģimenes ārste sacīja, ka šajā gadījumā neko nevar palīdzēt. Vai patiešām mūsdienu medicīna šīs slimības priekšā ir bezspēcīga? MUDĪTE JELGAVĀ

 

Epilepsiju ir iespējams ārstēt. Kā brīdina veselības centra “Vivendi” neirologs Jānis Mednieks, ja slimnieks nelieto medikamentus, biežas slimības lēkmes laika gaitā var izraisīt psihiskas izmaiņas. Slimība noteikti jāārstē arī tad, ja izpaužas viegli un reti.

Īpaši svarīgi epilepsiju ārstēt ģeneralizētu krampju lēkmju gadījumā, kas rada nelaimes gadījuma draudus gan pašam slimniekam, gan apkārtējiem.

Medikamenti jālieto regulāri, lai uzturētu to pastāvīgu koncentrāciju asinīs. Patvarīga devas samazināšana vai zāļu lietošanas pārtraukšana var palielināt lēkmju risku.

Vai epilepsijas slimniekam medikamenti nepieciešami visu mūžu, vienota viedokļa nav. Dažkārt, ja, ilgstoši dzerot zāles, lēkmju nav bijis, tās iesaka pakāpeniski pārtraukt lietot.

Reizēm medikamenti nepalīdz, un tad var izmantot ķirurģisku ārstēšanu, kuru Latvijā gan galvenokārt veic bērniem. Epilepsijas operācijas ir ļoti sarežģītas, un tām ilgi jāgatavojas, kamēr atrod smadzeņu zonu, kas nosaka lēkmju rašanos.

LA.lv