Veselam
Bērni

Festivālā “Laima Rendezvous Jūrmala – 2018” ziedo 100 000 eiro bērnu paliatīvās aprūpes vajadzībām0

Publicitātes foto

Aizvadītajās brīvdienās, festivāla “Laima Rendezvous Jūrmala – 2018” norises laikā, pēc Laimas Vaikules un festivāla producentes Elitas Mīlgrāves aicinājuma, Kalifornijas uzņēmējs Sergejs Grišins ziedoja 100 000 eiro Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai. Ziedojums paredzēts jaunā bērnu paliatīvās aprūpes centra “Sapņu tilti” būvniecībai, kas nosaukumu ieguvis par godu Mārtiņa Freimaņa dziesmai ar tādu pat nosaukumu.

“Šis ir spilgts piemērs tam, kā festivāls ne tikai izklaidē, bet arī vieno cilvēkus, lai taptu īpaši nozīmīgi labdarības projekti. Laima aicina visus uzņēmējus sekot dāsnajam piemēram,” uzsver Elita Mīlgrāve. Festivāla producente pastāstīja, ka festivāla “Laima Rendezvous Jūrmala” laikā radušos iniciatīvu turpinās koncertu sērija “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis”, kuras laikā savāktie līdzekļi arī tiks ziedoti bērnu paliatīvās aprūpes centra būvniecībai.

“Sapņu tiltu” svarīgākais uzdevums ir nodrošināt pēc iespējas pilnvērtīgus dzīves apstākļus neizārstējami slimiem bērniem, dot atelpu bērnu ģimenēm, cieņpilni rūpēties par bērniem līdz to nāves brīdim, kā arī sniegt atbalstu ģimenēm pēc bērna nāves. Paredzēts izveidot arī informatīvi izglītojošu centru medicīnas speciālistiem un sociālajiem darbiniekiem.

“Mēs esam ļoti pateicīgi festivālam “Laima Rendezvous Jūrmala” un Sergejam Grišinam par atbalstu ceļā uz mērķi, kas ļaus palīdzēt neizārstējami slimajiem bērniem un viņu ģimenēm nodrošināt pilnvērtīgu dzīvi, neskatoties uz veselības stāvokļa radītajiem ierobežojumiem,” uzsver Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Dr. Anda Jansone.

Pēc Jansones teiktā, Latvijā šodien ir ap 600 – 700 bērnu, kuriem ir neizārstējamas onkoloģiskās, neiroloģiskās un ģenētiskās slimības. Rūpes par šiem bērniem gulstas uz vecāku, visbiežāk mammu, pleciem. Latvijā patlaban nav vietas, kur īslaicīgi varētu uzņemt ģimenes, kas rūpējas par neizārstējami slimiem bērniem. Līdzīgi centri ir daudzās pasaules valstīs, un Latvijā tāds būs centrs “Sapņu tilti”.

Centrs dos iespēju ģimenēm būt kopā mājas apstākļos, vienlaicīgi saņemot visu nepieciešamo palīdzību, atbalstu un aprūpi. Paredzēts, ka centru uzturēs ne tikai ar valsts atbalstu, bet arī no ziedojumiem un ienākumiem no sociālās uzņēmējdarbības.

Centrā bērniem būs pieejamas dažādas, tostarp arī radošās terapijas – muzikālā terapija, mākslas terapija, fizioterapija, psihoterapija, ka arī ūdens procedūras un iespēja apmeklēt sensoro telpu.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības misija ir nodrošināt atbalsta sistēmu, kas sniedz psihosociālu, medicīnisku un garīgu atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni ar progresējošām hroniskām slimībām un tiem, kuriem radikālas terapijas iespējas ir izsmeltas.

LA.lv