Veselam
Psiholoģija

15 filmas, kuras liks palauzīt galvu0

Dīvainas un neparastas filmas dažkārt iedzen mūs strupceļā, liek aizdomāties un izdarīt secinājumus.

Piedāvājam aizraujošu filmu apkopojumu, kuras gribas analizēt, izprast un, iespējams, noskatīties vairākas reizes.

“Paslēpes”

Nosaukums oriģinālā “Hide and Seek”, 2005

Psihiatrs Deivids izmisīgi cenšas palīdzēt savai mazajai meitai Emīlijai tikt galā ar mātes nāvi. Viņš pamana dīvainas izmaiņas meitenes uzvedībā. Izrādās, viņai parādījies iedomu draugs Čārlijs. Sākumā Deivids to neuztver nopietni, bet, kad sāk atgadīties noslēpumaini notikumi, viņš mēģina saprast, kas ir šis draugs Čārlijs.

“Dubultnieks”

Nosaukums oriģinālā “The Double”

Šī filma liks aizdomāties. Saimons ir bikls ierēdnis. Darbā viņu neievēro, sapņu meitene ignorē. Šķiet, ka tā turpināsies mūžīgi, bet kādu dienu birojā parādās Džeimss, ārēji Saimona dubultnieks, bet pēc rakstura pilnīgi pretējs. Saimonam par šausmām, Džeimss lēnām sāk pārņemt viņa dzīvi.

“Donijs Darko”

Nosaukums oriģinālā “Donnie Darko”, 2001

Donijs Darko nekad nav uzskatīts par parastu puisi, viņš ir no tiem, par kuriem saka – ar “dīvainībām”. Filma no sākuma līdz beigām ir tikpat savāda kā galvenais varonis. Sižets ir diezgan samudžināts, bet ļoti interesants un aizraujošs. Filmai ir daudz fanu un tā jau ieguvusi kulta filmas statusu.

“Mašīnists”

Nosaukums oriģinālā “El Maquinista”, 2004

Trevors Rezņiks nav gulējis jau gadu. Pārvērties par dzīvu skeletu, viņš balansē uz miega un realitātes robežas. Pasniegšanas veids, dialogi, burvīga mūzika – tas viss padara filmu par dabisku transu, kur varonis mēģina aizmigt un vienlaikus saprast, kas viņu nepārtraukti traucē gulēt. Kristians Beils šeit vienkārši nav atpazīstams!

“Kaste”

Nosaukums oriģinālā “The Box”, 2009

Artūrs un Norma ir jauna ģimene, kura piedzīvo finansiālas grūtības. Pēkšņi laulātie kļūst par kastes ar pogu laimīgajiem īpašniekiem. Viņiem paskaidro, ka, nospiežot pogu, viņi tūlīt saņems miljonu dolāru. Tikai viens sīkums – šajā brīdī kaut kur nomirs cilvēks, kuru viņi pat nepazīst… Filma ir nedaudz šokējoša un liek aizdomāties. Vai jūs spētu atņemt dzīvību citam cilvēkam?

“Būt par Džonu Malkoviču”

Nosaukums oriģinālā “Being John Malkovich”, 1999

Savā kabinetā Kregs Švarcs atklāj mazas noslēpumainas durvis, aiz kurām paslēpta ieeja… slavenā aktiera Džona Malkoviča prātā! Kregs nolemj piedāvāt ekskursijas uz zvaigznes galvu visiem interesentiem. Šķiet, ka filma sākotnēji iecerēta tāda, kas ja arī varbūt neiekļūtu mūsu prātā, tad tomēr tajā šo to sajauktu gan.

“Vikera parks”

Nosaukums oriģinālā “Wicker Park”, 2004

Satriecoša melodrāma ar smalku sižeta līniju, kas notur skatītāju uzmanību visu filmas laiku. Līdz pēdējam brīdim nezini, kā filma varētu beigties un kur šī pieaugošā spriedze un veiklā intriga novedīs. Skaņu celiņš pelnījis īpašu uzmanību – mūzika piemeklēta ideāli.

“Zirneklis”

Nosaukums oriģinālā “Spider”, 2002

Pēc 20 psihiatriskajā klīnikā pavadītiem gadiem dīvainais un nesabiedriskais Deniss Klegs atgriežas tur, kur pagājusi viņa bērnība. Līdzīgi kā zirneklis viņš pinas atmiņu pavedienos, kuri pārņēmuši viņa prātu. Filmas atmosfēra ir mazliet psihodēliska, bet cilvēkiem, kuriem patīk kino māksla, nekādā gadījumā nevajadzētu palaist to garām.

“Ienaidnieks”

Nosaukums oriģinālā “Enemy”, 2013

Ļoti interesanta un vērtīga filma. Paņēmis filmu nomā kādu filmu, pārsteigtais puisis vienā no epizodēm pamana aktieri, kurš ir precīza viņa kopija. Vēlme atrast savu dubultnieku pārvēršas par īstu apsēstību. Bet vai tas vispār ir dubultnieks?

“Zaņķis”

Nosaukums oriģinālā “Filth”, 2013

Ļoti spēcīga filma ar elegantu sižetu un lielisku aktieru spēli. Brūss Robertsons ir korumpēts policists, kurš apsēsts ar alkoholu un seksu. Darbā viņam gaidāms paaugstinājums, ja vien ceļā nestāsies ienīstie kolēģi. Filmas gaitā Robertsona iekšējie dēmoni burtiski liek viņam zaudēt prātu un galvenās lomas atveidotājs to spēj spoži notēlot.

“Trijstūris”

Nosaukums oriģinālā “Triangle”, 2009

Gregs uzaicina draudzeni Džesu pavadīt dienu uz jahtas kopā ar draugiem. Spēcīga vētra apgāž jahtu un domājamais glābiņš parādās milzīgā okeāna lainera izskatā. Kuģis šķiet pamests, kuģa pulkstenis ir apstājies. Bet viņi nav vienīgi šajā milzīgajā kuģī – kāds tiem nenogurstoši seko…

“Identitāte”

Nosaukums oriģinālā “Identity”, 2003

Briesmīgas lietusgāzes laikā 10 ceļotāji ir spiesti apmesties ceļmalas motelī. Drīz vien cilvēki mirst viens pēc otra, bet slepkavu, kas slēpjas starp viņiem, neizdodas atklāt. Pat nemēģiniet uzminēt – sižets ir tā savīts, ka filmas beigas ir patiešām satriecošas.

“Paisumu zeme”

Nosaukums oriģinālā “Tideland”, 2005

Vieglprātīgais tētis Noa nolemj aizvest 10 gadu veco meitu uz savas bērnības māju pie lieliem kviešu laukiem. Bēgšana no realitātes novedīs viņus drūmā provincē, kurā visdrosmīgākās fantāzijas izskatās pēc nekaitīgām pasakām. Šī filma nav ikvienam, tai nav nepieciešama izpratne, tā ir pilnīgi neprātīga, bet no tās nav iespējams atrauties.

“Iekšzemes Impērija”

Nosaukums oriģinālā “Inland Empire”, 2006

Deivida Linča filmas, šķiet, kinematogrāfā jau ieņēmušas īpašu vietu. Tāpat kā visas viņa filmas, “Iekšzemes Impēriju” nav jēgas aprakstīt, un nav vērts atstāstīt sižetu. To nevar rekonstruēt, tas nav pakļauts loģikai, jebkurā gadījumā, parastai loģikai. Visiem, kas interesējas par kino, filmas noskatīšanās ir obligāta.

“Deivida Geila slepenā dzīve”

Nosaukums oriģinālā “The Life of David Gale”, 2003

Iespējams, viena no labākajām filmām par cilvēka cīņu ar tiesu sistēmu. Brīnišķīgais Kevins Speisijs ar savu spēli liek neatrauties no ekrāna visu filmas laiku. Filmas fināls pēc būtības apgāž visu iepriekšējo vēstījumu, liekot uztvert redzēto pavisam citā gaismā.

Avots: Adme.ru

LA.lv